Zakryte deťom oči a zapchajte uši, aby nevideli a nepočuli, čo sa to v našom národnom parlamente deje v 21. storočí. V parlamente krajiny, ktorá patrí do Európskej únie.

Poslankyňu nevpustili na rokovanie parlamentu len preto, že mala v šatke na sebe 5-mesačnú dcéru. Normálny človek, keď to čítal, si musel myslieť, že je to fejtón. Ale nie! Toto je realita výkladnej skrine našej spoločnosti, NR SR. Napadlo mi, koľko miliónov už stála rodová rovnosť z fondov Európskej únie? Koľko konferencií o rodovej rovnosti sa už konalo nie len na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Bola aspoň jediná z nich aj na pôde Národnej rady SR?

Asi nie, inak si neviem vysvetliť tú absurdnosť, že ochranka nevpustí do rokovacej sály poslankyňu s päťmesačným batoľaťom. Zakryme rodičia oči a uši všetkým deťom na Slovensku. Nedovoľme im, aby videli a počuli pomýlenosť slovenskej spoločnosti, ktorá ešte aj v 21. storočí a 26 rokov po nežnej revolúcii zabráni poslankyni vykonávať si riadne svoj mandát len preto, že v šatke do rokovacej sály nesie svoje dieťa.

Posledné týždne počúvam z úst politikov, analytikov a komentátorov len o radikalizme, fašizme a extrémizme. Že si naň musíme dávať pozor aj v parlamente. Vyšetrujeme, či  poslanci „extrémisti“ môžu do svätyne legislatívy so zbraňou a zistíme, že áno, lebo je legálna. Podľa rokovacieho poriadku Národnej rady Slovenskej republiky, je však ďaleko väčšou hrozbou pre poslaneckú a legislatívnu nedotknuteľnosť či parlamentnú demokraciu 5-mesačné dieťa, ktoré sa len šťastne a bezpečne usmieva z maminej šatky.

Hanbím sa za našich politikov, ktorí vodu z fondov Európskej únie o rodovej rovnosti kážu a víno pijú. A smejem sa na cene, ktorú len pred dvoma dňami odovzdalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny firmám, ktoré podporujú ženy vo vysokých pozíciách zosúladením rodinného a pracovného života. Škoda, že ich za ministerstvo iba odovzdali a nepovedali kolegom poslancom, nech si zároveň urobia poriadok aj vo vlastnom hniezde. A to by mali. A pýtať sa aj na vodiace psy, či asistentov pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím.

Zakryte deťom oči a zapchajte uši, aby sa nenakazili pravidlami nevyplienenými z čias socializmu. Potrebujeme totiž súrne novú generáciu múdrych, rozhľadených a scestovaných ľudí, ktorí to, čo je už aj v rozvinutých krajinách dávno samozrejmé, priniesli aj k nám. Rovno, a čo najrýchlejšie do našej slávnej Národnej Rady Slovenskej republiky.

Zakryte deťom oči a zapchajte uši. Nie však ústa!

 

Prečítajte si aj Citlivé pohľadnice