Keď listujem virtuálnym bulvárom, bavím sa na titulkoch typu: Študentka prišla domov z rande, a potom sa to stalo... Neuveríte!

No neuverím, a preto si na takýto článok nekliknem. Je to také moje malé súkromné víťazstvo, že sa nedám nachytať a neprečítam si, čo sa podľa bulváru deje študentkám po návrate z rande. Najhoršie, čo mi kvôli mojej ignorancii hrozí, sa už stalo – bol to deň, keď som na stretnutie s kamarátkami prišla so správou, že svetovo známy módny návrhár zomrel vo svojom byte za veľmi zvláštnych okolností. Rozruch v spoločnosti som však nespôsobila smutnou správou, ale tým, že išlo o správu starú minimálne pol roka. To len ja som myslela, že noviny, ktoré boli v čakárni u zubára, sú aktuálne.

 

Prečítajte si

 

Odvtedy tak trošku, po očku, občas prebehnem aj bulvár, teda jeho titulky, predsa len, je dobré zostať v obraze už len preto, aby som sa o konci sveta nedozvedela až po týždni, čo nastal. Minule ma však predsa zaujal článok o istej pubescentke, ktorá sa rozhodla pre nevšednú výzdobu – umelé riasy si nalepila okolo nosných dierok. Sila sociálnych sietí zapracovala veľmi rýchlo, po niekoľkých dňoch sa stránky hemžili fotografiami iných pubescentiek, ktoré propagovali nový trend ochlpenia. Ibaže umelé chĺpky si nelepili iba okolo nosných dierok, ale napríklad aj na pery. V diskusiách pod ich fotkami prevažovali skôr negatívne reakcie.

 

 

Vyjadrovali celú škálu pocitov do úprimného zdesenia, cez sarkazmus až po úplné zhnusenie a odsudzovanie. Diskutéri špekulovali, čo sa tak asi stane, keď majiteľka ochlpeného nošteka kýchne. Alebo si potrebuje vyčistiť nos. No a môžu si vôbec také ochlpené ústočká pochutiť napríklad na tekvicovom prívarku? Iní diskutéri skĺzavali do apokalyptických vízií, ktoré čakajú náš svet. Filozofovali o dekadencii, ktorá aj v minulosti predznamenala zánik vyspelých starých civilizácií, prišlo aj na Atlantídu a Sybilu, ktorá prorokovala koniec sveta v časoch, keď muži budú vyzerať ako ženy a spolu smilniť budú dve rovnaké pohlavia. Desivé. Takto teda skončí naša civilizácia. S chĺpkami v nose, nafarbeným podpazuším, nedepilovanými nohami ako symbolmi apokalypsy... tej dimenzie sveta, čo zaniká s príchodom každej novej generácie, ktorá chce byť iná. Nezávidím im, majú to z roka na rok ťažšie.     

 

Prečítajte si aj Zoznamy súdruha Žinčicu