O dcéru Dominiku prišla presne jeden rok, jeden mesiac a jeden deň potom, čo ju prijali do nemocnice a diagnostikovali T-bunkový lymfóm. Dominika mala 15 rokov. 

Žaneta Petrášová sa musela naučiť žiť ďalej a dnes pomáha rodinám s ťažko chorými deťmi, aby netrpeli tak ako jej rodina. Mesiac po dcérinej smrti založila detský mobilný hospic Pod Krídlami Dominiky, ktorý dnes vedie aj ako mama 8-mesačného syna. Jej príbeh vás oslovil najviac, ŽANETA PETRÁŠOVÁ zvíťazila v našej každoročnej ankete o Najinšpiratívnejšiu Ženu v meste za rok 2018. Získala 38 percent hlasov.

 

Foto - Stayunique

 

Žaneta Petrášová: Pomáha mi hovoriť o Dominike

"Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať portálu Ženy v meste za príležitosť vyrozprávať príbeh Dominiky a za skvelú premenu a oddychový deň plný úžastných  žien. Mne osobne veľmi pomáha, ak chcú ľudia počuť o mojej dcére Dominike a zaujímajú sa aká bola, hlavne, že sa na ňu nezabúda," povedala pre Ženy v meste Žaneta Petrášová, keď sme jej gratulovali k výhre. 

"Možnosť absolvovať tento rozhovor bola pre mňa veľká pocta. A nesmierne ma potešilo a vážim si nomináciu na najinšpiratívnejšiu ženu roka 2018. O to viac ma potešila výhra, lebo viem, že všetci, čo hlasovali, mali možnosť si prečítať všetky príbehy žien. Myslím si, že každá žena by si zaslúžila výhru už len za to, že sa pri všetkej svoje práci dokáže venovať aj  rodine a domácnosti," uviedla Petrášová a poďakovala všetkým, ktorý jej dali hlas.

"Ďakujem všetkým hlasujúcim, že si vybrali práve mňa. A ako mi dnes ráno po ukončení hlasovania napísala jedna mamina: Žanet, tvoja výhra je aj naša výhra.  Potešilo ma to ešte viac, lebo viem, že tak má moja práca zmysel," dodal víťazka ankety o Najinšpiratívnejšiu Ženu v meste za rok 2018. 

 

Mária Tóthová.  Foto - archív MT

 

Na druhom mieste s 35 percentami hlasov skončila Mária Tóthová, riaditeľka Centra voľného času Cvrček v Moldave nad Bodvou. "Ďakujem portálu Ženy v meste za nomináciu medzi osem najinšpiratívnejších žien. Som poctená a šťastná! Ďakujem všetkým, ktorí sa do ankety zapojili a dali mi svoj hlas. Vážim si to! Veľmi pekne ďakujem tým, ktorí príspevok zdieľali a pridali k nemu pre mňa krásny komentár. Ich slová ma stále hrejú pri srdci! Počas tých niekoľkých dní som sa presvedčila, že ľudia okolo mňa sú žičliví a dobrosrdeční! Blahoželám pani Žanete Petrášovej k víťazstvu, želám jej ho z celého svojho srdca.," povedala nám po vyhlásení výsledkov Mária Tóthová.

 

Helena Červenková.  Foto - Stano Stehlík

 

Na treťom mieste v našej ankete skončila Helena Červenková, výpravkyňa vlakov, ktorá získala 15 percent. "Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí v ankete hlasovali. Už samotná nominácia na najinšpiratívnejšiu ženu roka 2018 ma potešila. Tretie miesto v ankete patrí všetkým nám, ktorí vykonávame danú profesiu výpravcu. Ďakujem portálu Ženy v meste ako aj ŽSR za možnosť zviditeľniť našu prácu takýmto spôsobom," povedala Helena Červenková.. 

Slávnostne odovzdávanie cien sa uskutoční 21.2. 2019 o 19:00 hod. v hoteli Aston v Bratislave, kde oslávime 4. narodeniny Žien v meste a budeme diskutovať s podnikateľkami.