Pred pretekmi netrénuje, nemá žiadnu špeciálnu prípravu, dokonca ani špeciálne športové oblečenie či vhodnú športovú obuv. „Jej tréningovými bežeckými dráhami sú ulice, polia a brehy rieky Bodvy. Na antuke beží iba počas telesnej výchovy a pretekov,“ hovorí pre Ženy v meste Mária Tóthová, riaditeľka Centra voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou.  

 

Annamária dnes dostala svoje prvé bežecké botasky.  Foto - CVrČek

 

Najlepšie atlétky porazila v balerínkach

Annamária, ktorá chodí do základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským,  aj tak reprezentovala školu na viacerých súťažiach a niektoré vyhrala. Naposledy zvíťazila koncom júna v Behu pre zdravie, ktoré centrum spoluorganizovalo s miestnym Athletic Legion Clubom. Zúčastnilo sa na ňom okolo 400 detí zo všetkých základných škôl v meste. Annamária vyhrala a súperky porazila s veľkým náskokom. Na nohách mala iba balerínky.

Fotografiu víťazky poslala riaditeľka centra najprv svojim synom. „Dnes toto dievčatko porazilo o pol kola najlepšie moldavské atlétky! Na nohách mala balerínky! Bolo to neskutočné!,“ napísala. Jej najstarší syn zareagoval okamžite. „Ci pánečku, tak to už hej, potrebovala by botasky. Tak keby sme vedeli jej veľkosť, tak by som jej ich zasponzoroval,“ odpovedal syn. Veľkosť zistili a prvé bežecké botasky kúpili.

Koncom augusta fotografiu famóznej bežkyne Annamárie, stojacej na najvyššom stupienku pre víťazov, zverejnili na internetovej stránke centra, spolu s fotografiou kúpených ružových bežeckých topánok.

 

 

Fotografia mala viac ako 171-tisíc videní

„CVrČkovi sa podarilo nájsť sponzora, ktorý tomuto nadanému dievčatku zakúpil bežecké topánky. Je ním Patrik Tóth! Ďakujeme! Bežecké topánky dostane bežkyňa počas slávnostného otvorenia školského roka, 3. septembra 2018, z rúk pani riaditeľky CVČ. Od septembra jej CVČ vytvorí aj možnosť trénovať pod dohľadom skvelého trénera a zlepšovať sa vo výkonoch,“ napísali z centra k snímke.

Fotografia mala k včerajšiemu dňu 171 241 videní. „Obletela celé Slovensko, dostala sa aj do zahraničia! Oslovila tisíce ľudí a vyvolala búrlivú diskusiu! Ľudia chcú mladej bežkyni pomôcť, aby naďalej rozvíjala svoj talent,“ teší sa riaditeľka Tóthová a všetkým za podporu ďakuje. Verí, že sa takto podarí vytvoriť lepšie športové podmienky nielen pre Annamáriu, ale aj pre ďalšie talentované deti.

Všetci chcú teraz mladej talentovanej bežkyni pomôcť. „Vieme, že to bude práca navyše a vieme aj to, že nemusí byť ani úspešná. Záleží hlavne na Annamárii, jej rodičoch a ich participácii,“ dodáva riaditeľka. Podporiť Ananmária môžete na Ľudiaľuďom.

Pre Annamáriu to však urobí zvlášť rada, pretože je veľmi usilovná a skromná. Dievčatko pochádza z chudobnej mnohodetnej rodiny, býva vo viacgeneračnom murovanom dome. „Veľmi rada chodí do školy, je snaživá, skromná a zodpovedná. Rada spieva, tancuje, športuje, ale najviac obľubuje beh. Počas minulého školského roka nevymeškala bez ospravedlnenia ani deň povinnej školskej dochádzky,“ chváli ju riaditeľka Tóthová, ktorá zverejnila nezvyčajný Balerínkový príbeh.