Helena Červenková, výpravkyňa vlakov:

 
V rušni sa Helena Červenková vozila od detstva. Na železnici vyrastala po boku otca - vedúceho posunu. Pred dvomi rokmi nastúpila na vysnívanú pozíciu a v Šali vypravuje vlaky sama. Od náročnej a veľmi zodpovednej práce ju neodradil ani otec, ani 12-hodinové služby, bez ohľadu na sviatky.
 
Celý príbeh si prečítajte tu: 
 

 

Žaneta Petrášová, zakladateľka detského mobilného hospicu Pod krídlami Dominiky:

Niektoré príbehy je také ťažké počúvať, že si ani nedokážete predstaviť, ako sa to dá prežiť. Ako sa dá prežiť smrť 15-ročnej dcéry, ktorá chcela veľmi žiť a choroba ju zlomila presne za rok, mesiac a jeden deň. Žaneta Petrášová sa musela naučiť žiť ďalej a dnes pomáha rodinám s ťažko chorými deťmi, aby netrpeli tak ako jej rodina. Zakladateľka detského mobilného hospicu Pod Krídlami Dominiky prišla do našej zmenárne so svojím 8-mesačným synom a prerozprávala nám príbeh Dominiky, ako by tu stále bola.   
 
Celý príbeh so prečítajte tu:
 
 

 

Dvojičky Allárové, ktoré sa ako prvé akvabely dostali na olympiádu:

 

Už viac ako 30 rokov jej život ovplyvňuje voda, i tak má pred ňou rešpekt. Akvabela Lívia Dulová Allárová je spolu so svojou sestrou Luciou viacnásobnou majsterkou Slovenska v synchronizovanom plávaní. Ako prvé Slovenky sa v tejto disciplíne dostali až na olympiádu. Dnes sa tomuto športu venuje ako trénerka a spolu s trojročnou dcérou sú vo vode niekoľkokrát do týždňa.

Celý príbeh si prečítajte tu:

 

Beata  Wojnarowska, Poľka, ktorá robí sprievodkyňu po Bratislave a Slovensku:

Je Poľka, ale Bratislavu a Slovensko si zamilovala tak, že už 30 rokov ju pomáha objavovať poľským turistom. Zažila všetko. Smrť turistov, nehody vyžiadujúce okamžitú hospitalizáciu i 24 autobusov za jediný víkend. Strávili sme nočnú s Beatou  Wojnarowskou.

Celý príbeh si prečítajte tu:

 

Michaela Motyčková, zakladateľka centra pomoci pre autistov Točí!:

Synovi diagnostikovali autizmus, až keď mal tri roky. Jedol málo, nereagoval, nekomunikoval. Poradiť si s diagnózou nebolo ľahké. Hoci bol rok 2015, Michaela Motyčková nevedela nájsť na Slovensku relevantné informácie o detskom autizme. Aj preto založila v Jablonovom Centrum pomoci autistom Točí, kde sa stretávajú a navzájom podporujú mamy autistických detí. 

Celý príbeh si prečítajte tu:

 

Mária Tóthová, riaditeľka Centra voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou: 

Fotografiu víťazky poslala riaditeľka centra Mária Tóthová najprv svojim synom, vďaka tomu neskôr snímka ovládla sociálne siete spolu s príbehom Annamarie. Dievčatko na pretekoch porazilo o pol kola najlepšie moldavské atlétky a to mala na nohách balerínky. Annamaria neskôr dostala prvé tenistky a stretla sa aj s prezidentom Andrejom Kiskom. 

Celý príbeh si prečítajte tu: 

 

 

Lucia Okoličányová, inštruktorka Nordic Walking:

Je jedinou Slovenkou, ktorá bola Medzinárodnou asociáciou Nordic Walkingu zvolená za inštruktorku s najlepšou technikou na svete. No je to aj žena, ktorá v štyridsiatke urobila veľkú životnú zmenu, odišla z vysokej pozície v práci a s rodinou sa presťahovala z Bratislavy do milovaných Tatier. Tam pracuje, žije, vychováva deti a najmä sa každý deň venuje aktivite, ktorú si vybrala za svoje povolanie. O Nordic Walkingu hovorí: Dal mi vnútornú pohodu, naplnenie snov, umožnil pomáhať druhým, zároveň sa hýbať na dennodennej báze a vyhnúť sa operácii. Dal mi všetko.
 
Celý príbeh si prečítajte tu:
 

 

Henrieta Valková, vedúca odboru sociálnych vecí mestskej časti Bratislava-Ružinov:

Po strednej škole opatrovala chorých na onkológií, vyštudovala popritom vysokú školu, bola riaditeľkou súkromného zariadenia pre seniorov a dnes je vedúcou odboru sociálnych vecí v Ružinove. Henrieta Valková hovorí o chorobách a starobe s pokoru, rešpektom a úctou. Aj preto trávi Štedrý deň najprv so seniormi a potom si ho užíva s vlastnou rodinou. Starobu chce však prežiť inak ako jej mama. Veľmi aktívne.

Celý príbeh si prečítajte tu: