Do rebríčka časopisu Forbes sa dostala prvýkrát a hneď sa stala najmladšou miliardárkou sveta. Americká modelka a podnikateľka Kylie Jennerová z rodinného klanu Kardashianovcov to dosiahla ako 21-ročná. Porazila tak zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga, ktorý sa stal miliardárom ako 23-ročný v roku 2008 a zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa. Ten sa miliardárom stal v roku 1987 ako 31-ročný.

 

 

Kylie Jenner má vlastnú kozmetickú značku

Kylie Jenner je najmladšou miliardárkou, ktorá svoj majetok nezdedila, ale sama si ho zarobila. Jenner je vlastníčkou kozmetickej značky Kylie Cosmetics, ktorá je na trhu len tri roky. Väčšina jej príjmov pochádza z online predaja, ale nedávno uzavrela dohodu so spoločnosťou Ulta, ktorá kozmetika predáva vo svojich 1163 obchodoch v Spojených štátoch. Forbes jej majetok odhadol na miliardu dolárov. 

 

 

Celebritou ako 10-ročná

Jenner má 128 miliónov followerov na Instagrame a 26,7 milióna followerov na Twitteri. “To je sila sociálnych médií. Mala som silný dosah skôr, ako som bola schopná niečo začať,” povedala pre Forbes Jenner, z ktorej sa stala celebrita už vo veku 10 rokov. Vtedy účinkovala v reality show Keeping Up with the Kardashians o každodennom živote rozvetvenej rodiny slávneho mena.