Od februára minulého roka držala rekord na sociálnej sieti Instagram americká modelka Kylie Jennerová z rodinného klanu Kardashianovcov. Fotografia jej čerstvo narodenej dcéry Stormi Webster, ktorú má s rapperom a producentom Travisom Scottom, získala viac ako 18 miliónov lajkov. Od pondelka má svet nového rekordmana. Modelku porazilo obyčajné vajíčko. Za jedenásť dní získalo 34 miliónov lajkov a číslo stále rastie.

 

Britské vajce vyhralo

Vtipný príspevok sa objavil na Instagrame začiatkom januára. Vyzval ľudí, aby sa spojili a porazili rekord Kylie. Kto za profilom je, nevieme. Portál BuzzFeed, ktorý držiteľa konta „world_record_egg“ kontaktoval písomne, sa dozvedel iba to, že ide o britskú sliepku Henriettu a teda britské vajce.

 

 

Vajce tak porazilo Kylie Jenner, z ktorej sa stala celebrita už vo veku 10 rokov, keď účinkovala v reality show Keeping Up with the Kardashians o každodennom živote rozvetvenej rodiny slávneho mena.

 

 

Na instagrame má Kylie 123 miliónov fanúšikov 

Dnes má Kylie 21 rokov, vlastnú kozmetickú firmu, a podľa časopisu Forbes patrí medzi 60 najbohatších americký žien, ktoré zbohatli vlastným pričinením. Na instagrame má 123 miliónov fanúšikov, takže si za jeden sponzorský príspevok účtuje milión dolárov. Jej sila na sociálnych sieťach je obrovská: Keď minulý rok oznámila, že pre redesign prestane chodiť na Snapchat, klesla hodnota spoločnosti o 1,3 miliardy dolárov.

Najnovšie je však obyčajné vajíčko populárnejšie než ona, čo americká modelka nenechala bez odpovede. Vo svojom príspevku na instagrame vzala vajíčko - a rozbila ho.