Donald Trump zneužíva svoju moc. Zatiaľ ako muž a úspešný biznismen, ktorý si voči ženám môže dovoliť byť vulgárny a sexistický, obťažuje ich a nemá problém o tom hovoriť verejne. Správa sa ako alfa samec na čele svorky, kde sú ženy na to, aby ho uspokojovali, keď má chuť. Nevidí na tom nič zlé, sú to podľa neho len také chlapské reči zo šatne, kde sa Donald Trump určite rád baví na úkor mnohých, nielen žien. Napokon z tej šatne zatiahol Trump do verejnej debaty naozaj veľa nevkusu a vulgárnosti a mnohým sa to páčilo.

Kandidát na amerického prezidenta sa potom ospravedlňuje nie preto, že by to tak cítil, ale len preto, že zistil, že by ho jeho reči mohli stáť politickú i finančnú podporu republikánov a volebné hlasy v súboji o Biely dom. Hneď ako by to prehrmelo, správal by sa k ženám tak, ako to s humorom popisuje na videu z roku 2005.   

Donald Trump zatiaľ zneužíva svoju moc ako muž a miliardár, v Bielom dome by svoje postavenie zneužíval ako politik na čele jednej zo svetových mocností. S rovnakým dešpektom ako sa správa k ženám by sa správal k mnohým, ktorých považuje vo svojej svorke za menejcenných. K iným štátom, k prisťahovalcom, k menšinám, k ženám, k politickým oponentom. V druhej televíznej debate prirovnal svoju politickú oponentku Hillary Clintonovú k diablovi a vyhrážal sa jej, že ju pošle do väzenia.

Necíti sa ničím a nikým viazaný. Vstupom do Bieleho domu by mu Američania jeho nebezpečnú životnú filozofiu posvätili na oficiálnu domácu i zahraničnú politiku.

Vo vzťahu k ženám ukazuje Donald Trump ako sa správa k tým, ktorých nerešpektuje. Preto by ho chlapské reči mali pochovať aj v súboji o prezidentský post. S Donaldom Trupom by sa z Bieleho domu stala šatňa, kde znalosti, politický úsudok a zodpovednosť voči voličom a národom nahradia vulgárne a hlúpe chlapské reči. A to už by bolo pri moci priveľa alfa samcov.

 

Prečítajte si aj Vulgárne video o ženách môže podľa reakcií položiť Donalda Trumpa