Spálňa všetko vyrieši, povedal mojej dobrej priateľke dnes už bývalý svokor. Má čerstvých 30, je šikovná, samostatná, život zvládala ľavou zadnou. Vydávala sa niekoľko rokov dozadu, z lásky a presvedčenia, že je to ten pravý. Že nebol, zistila už neskoro.

Sme kamarátky, celkom dobré,  ale keďže sa dlho nepoznáme, veľa ešte toho neviem, iba, že si rozumieme. A že preto, aby neublížila svojej a jeho rodine, pravý dôvod rozvodu neuviedla nikdy. Vlastne ho vedia iba oni dvaja. Mne stačí, že so slzami v očiach a pohárom plným vína sediac na koši na bielizeň minulý piatok večer povedala, že až taká sviňa byť nechcela, preto mlčala o hlavnom dôvode. Nech to bolo čokoľvek, nerozišli sa zo dňa na deň, bol to dlhší boj, ktorý sa skončil slzami, rozvodom, ale hlavne jedným veľkým nádychom. Ženy, ktorá sa nadýchla zhlboka. Kto si myslí, že jej začali šťastné dni, mýli sa. Najprv schudla, potom pribrala, pridalo sa nečakané akné, ekzém, ženské dni sa objavovali samovoľne. Tým chcem len povedať, že aj keď si vydýchla, bolesť, diera v duši, snaha nájsť si nový systém, to všetko sa odzrkadľovalo aj na jej tele.

Včera som ju videla po dlhšej dobe. Má sa lepšie, dokonca si našla frajera, vysťažovala sa, že jej ex jej teraz vypisuje ako všetko ľutuje, že si necenil, čo mal. Veru, necenil, no ako sama povedala, je neskoro.

Pobavili sme sa však na výroku jej ex svokra i ex svokry, na vete, ktorú mi povedala aj moja ďalšia kamoška s úplne iným osudom, VŠETKO RIEŠI SPÁLŇA. Alebo lepší update - nedostal doma, hľadal inde. Pýtam sa, je toto fakt možné, že to ľudia takto vnímajú? Skutočne zatvorené dvere spálne a slastný výdych muža, povestných Coelhových 11 minút zažehná všetko? Podvádzanie, nezhody, ublíženie svojej polovičke, urážanie, facka,  alkohol. Všetko to zázračným spôsobom vyrieši spálňa.

Priateľ mojej ďalšej kamošky si takú spálničku urobil v izbe v rohu na počítači. Keď ho načapala so servítkami pri počítači prvýkrát, brala to ako žart, keď to bol dôvod rozchodu, lebo do tej ich spálne nechodil, no virtuálna mu voňala viac, dokonca takto viedol ďalší úplne iný život.  A to hovorím o inej mladej peknej šikovnej dáme, niekedy šťastnej vo vzťahu. Pýtam sa teda, či sa vážne dokážeme v zmýšľaní vrátiť k Johanke z Pásla kone na betóne (a to ten film milujem), a budeme sa tu presviedčať, že nedostane doma, dostane inde. Pozdravujem týmto všetky mamičky svojich dokonalých synáčkov, ktoré najprv akože držia stranu žene, ale potom nedajú dopustiť na svoju krv.

 

Prečítajte si aj Ženské kruhy musíte zažiť!