Ako sa zjesení, ľudia  s nostalgiou premýšľajú, ako si predĺžiť dni relaxu, odpočinku... také typické pre leto. A tak prichádzajú na pomoc tie najrôznejšie zľavomaty.  Ponúkajú od celých dovolenkových pobytov až po predĺžené víkendy. V rodnej krajine i v ďalekom zahraničí.

Chodíme. Chodíme po svete, zbierame zážitky, tešíme sa zo života. A chodíme i na wellnes pobyty. Do kúpeľov, do krásneho kraja s príjemným hotelom, máčame sa v horúcich bazénoch, saunujeme sa... A tak i moja kamarátka.

Po jednom víkende sme sa stretli a Hana prišla s nosom červeným, akoby práve vybehla z Polívkovej manéže. 

Čo je? vravím ja.

Hm... čo by bolo? Vrátila som sa predsa z predĺženého víkendu v kúpeľoch! Parádička! Od štvrtka do nedele v bazénikoch, v saunách, v bublinkových vaniach... nevieš si predstaviť, ako to človeku posilní zdravie. Taký kúpeľný pobyt.

Máš nádchu! Hana, ty máš nádchu a ja by som ju veru chytiť nechcela! vravím ja na to.

Tak, mám! Ale vieš, ako to je! Si v džakúzach s piatimi ďalšími a stačí, ako má nádchu jeden!  Alebo taká sauna! Otvorí ti všetky póry a z tela vychádza sajrajt. No... nedostaň to!

Nezostali sme spolu dlho, nepotrebujem mať plný nos! A ešte sa mi dokonca zdalo, že dievča pokašliava.

Bolo to jasné. Nakazila sa na pobyte, ktorý mal byť plný zdravia, pohody, ktorý ju mal postaviť na nohy ktovie na koľko týždňov.

Trochu som sa potom zaujímala o „klientov“ kúpeľov  aj wellnes pobytov a všelijakými okľukami mi teda naprezrádzali! Ak si pobyt zaplatíš, máš naň nárok, aj keby si užívala antibiotiká na hnisavú angínu, aj keby ti z nosa tieklo ako z tatranských vodopádov. Stačí nepriznať sa. Prídeš si do kúpeľov, vojdeš do sauny, veď napokon... sauna lieči... a zo sauny už vybehne celé osadenstvo oblepené tvojimi vírusmi, bacilmi. Zopár dní účinkuje inkubačná doba, no môžu rátať s tým, že do štyroch dní sú rovnako nakapatí, ako tetka,  čo zasoplená prišla vysaunovať sa.

Ak sa stane, že u niekoho prepukne napríklad chrípka a chorý dotyčný zostane ležať v izbe, niektorí majitelia kúpeľov nútia čašníčky roznášať stravu po izbách. Namiesto toho, aby pacientovi zbalili všetkých šesť slivák a poslali ho domov, k svojmu lekárovi.

O týždeň mi Hana volala, že leží s chrípkou a pridružila sa angína: Ja viem, od koho som to dostala. Ja viem! kričala do telefónu a nevedela od jedu poriadne ani skladať vety: Jedna baba vošla do bazénu taká rozkašľaná a ukýchaná, a ešte sa aj sťažovala, že sa cíti pod psa. A potom sme si spolu posedeli  aj v saune!  Určite mi celý ten svoj poklad nakládla rovno do hrdla a na priedušku! pišťala Hana a ak hovorím pišťala, tak tomu bolo naozaj tak. Tenký hlas jej preskakoval všetkými tónmi... no normálne chorá osôbka...

Neťažilo sa mi skočiť do jedných kúpeľov na overenie si faktov.  A fakt. Masérka mi vyrozprávala „storku“  ako k nej prišiel ujko okolo osemdesiatky a vysťažoval sa, aký je celý chorý. Hore schodmi z neho tieklo a „aj čil som ešče celý mokrý...“ povedal mladej žene v bielom plášti a vyzliekol  si košeľu.

Ale ako ten smrdel! hnusom sa masérke  skrivila tvár : Vydržala som ho masírovať päť minúť a potom rýchlo na toaletu! Zodvihol sa mi žalúdok.

Nuž... ako z toho von?  Možno tak, že lekári, ktorí robia v kúpeľoch vstupnú prehliadku, by mali chorému rovno povedať  ako to s ním je a poslať ho domov.

Ja viem, že ide o peniaze! Práve víkendoví sú tí, čo platia! A kto by už len vypoklonkoval človeka, ktorý nám priniesol peniaze?

Je to peklo. Z mnohých wellnes pobytov sa napokon vraciame s plným nosom a kabelkou napráskanou voľnopredajnými liekmi. A že zľava. 

 

Prečítajte si aj Svet uchmatli muži

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.