Všetko, čo viem o mužoch, mi ako prvé povedala moja babička. Bola to jednoduchá žena z malého mesta, ktoré opustila asi raz v živote. Rýchlo sa vydala za svoju prvú lásku a ako mladá ovdovela. Mala štyroch synov – veľmi totiž túžila po dievčatku.

Nezabudnem, ako som v 15-tich plakala u nej v kuchyni nad nešťastnou prvou láskou. Naliala mi čerešňový likér a povedala: „Neboj sa, príde ďalší. Vždy príde ďalší. Je ich dosť“.

Odvtedy mi ten čerešňový likér tajne ulievala pravidelne. Vždy k nemu pripojila aj radu.

Tu sú tie najdôležitejšie:

1. Muž, ktorý sa nevie vyjadriť, za to nestojí. (Porušené dvakrát.)

2. Treba si dobre vybrať a za nikým nikdy nebehať. (Porušené trikrát.)

3. Ten, čo hovorí: „Ja sa ženiť nechcem, o záväzky nestojím, nie som pripravený na vážny vzťah,

bojím sa viazať a blablabla“, za to nestojí. Zabudni naňho. (Porušené raz.)

4. Nemusí byť pekný, no musí byť dobrý a mať charakter. V žiadnom prípade nesmie piť, kartovať, byť agresívny, nečistotný a frajerkár.

Babička nebola ani prudérna, vlastne bola veľmi pokroková. Čítajte a učte sa:

5. V posteli zabudni na nejaké hranie sa na peknú a nejakú hanbu. Neboj sa chytiť vec do ruky. (Popravde toto mi došlo až o niečo neskôr, na čo myslela.)

6. K zdravému životu potrebuje žena dobré milovanie.

7. Muž, ktorý nevie čo a ako, veľa vody nenamúti a veľa sa s tým urobiť nedá, len si lepšie vybrať.

8. To, ako sa muž bozkáva, prezradí veľa o tom, aké to bude. No aj o tom, aký život vás s ním čaká.

9. Vždy mi vravela, že netreba o tom veľa hovoriť, ale to robiť. Samozrejme v prípade, ak dodržíme všetky podmienky dobrého výberu. To vždy prízvukovala.

Ale ako zbaliť toho, ktorého baliť nemôžete – viď bod číslo 2.? Babička mala úžasný návod – treba naznačiť záujem a potom sa stiahnuť. (Potvrdzujem, že to funguje dokonale.) No v jej chápaní bolo naznačenie záujmu aj zametanie chodníka v čase, keď objekt prechádza vašou ulicou.

Bohužiaľ som porušila priveľa dobrých rád. A tak otváram konverzáciu s objektom vetou: „Rozvádzam sa a mám dve deti v striedavej starostlivosti“. Kamarátka mi poradila zmierniť to dovetkom: „Posledné dni je veľmi horúco, už by sa mohlo konečne troška ochladiť, že?“

 

Prečítajte si aj Žena patrí ku sporáku? Za všetkým je motyka a pluh