Vynikajúca nátierka z kyslej kapusty, rýchly recept z kyslej kapusty. Že ste také ešte nepočuli? Inšpirujte sa super receptom kuchyne portálu Ženy v meste.

Vynikajúca nátierka z kyslej kapusty - fotorecept kliknite

Máme pre vás skvelý tip na úžasnú nátierku výbornej chuti. A čo je dôležité, potešíte aj svoje zdravie. Nátierka z kyslej kapusty a mrkvy z dielne kuchyne portálu Ženy v meste.

Každý týždeň pre vás pripravujeme nové recepty, ktoré by vás mohli zaujať. Dnes sme pripravili možno netradičnú nátierku z kyslej kapusty a mrkvy, ale výsledok stojí za to. Nech sa páči, nechajte sa inšpirovať. Vyskúšajte.

 

Kyslá kapusta je kráľovnou zdravia a krásy. Spolu s mrkvou sú plné vitamínov a živín. Predovšetkým v tomto období naše telo postráda práve tieto zložky potravy. Posilnite svoju imunitu výbornou pomazánkou.

Odporúčame recept na fantastickú cviklovú nátierku

Rýchly recept z kyslej kapusty, nátierka s mrkvou bez lepku

  • Čas prípravy: 5 minút
  • Počet porcií: 4

 

 

Nátierka z kyslej kapusty a mrkvy - ingrediencie

  • 2 hrste vytlačenej kyslej kapusty
  • 1 ks mrkva strednej veľkosti
  • 1 ks šalotka strednej veľkosti (červená cibuľa)
  • 6-8 polievkových lyžíc majonézy (najlepšie by bolo domácej)
  • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie (nemusí byť), drvená (mletá) rasca, kurkuma (výborná na kĺby)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Vynikajúca nátierka z kyslej kapusty a mrkvy. Foto - Nela

 

 

Nátierka z kyslej kapusty a mrkvy - postup receptu

  1. Príprava našej zeleninovej nátierky je úplne jednoduchá. Do sekáčika s nožmi vložíme kyslú kapustu, na menšie kúsky nakrájanú mrkvu a rozpolenú cibuľu. Všetko spolu rozdrvíme do kaše.
  2. K rozmixovanej kapuste, mrkve a cibuli primiešame majonézu. Dochutíme podľa potreby korením. Ak nemáme sekáčik s nožmi, môžeme zeleninu  nakrájať nadrobno, bude mať štruktúru.

Tip na záver: Naša vynikajúca nátierka z kyslej kapusty a mrkvy výborne ladí s čerstvým pečivom, ale aj chlebíkom, najlepšie kváskovým. Navrch môžeme nadrobno nakrájať petržlenovú vňať alebo pažítku. Doplníme si tak ďalší vitamín C.

Dobrú nátierkovú chuť.

Pripravili sme pre vás recept na výživnú fazuľovú nátierku pre celú rodinu