Skvelá fazuľová nátierka s tofu, recept pre celú rodinu. Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila ďalšiu zdravú nátierku, plnú vlákniny a živín. Oplatí sa ju vyskúšať.

Skvelá fazuľová nátierka s tofu

Fazuľa je strukovina, ktorá obsahuje veľké množstvo dôležitých vitamínov, minerálov, stopových prvkov, rastlinných bielkovín a vlákniny.

Fazuľová nátierka rovnako ako samotná fazuľa patrí medzí výborné zdroje mangánu, horčíka, vápnika, fosforu, železa, draslíka, medi a vitamínov skupiny B, najmä kyseliny listovej. Neobsahuje žiaden cholesterol a pomáha znižovať hladinu tukov a krvi. Čo viac dodať? Fazuľa je skutočným pokladom pre náš organizmus.

Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila zdravú fazuľovú nátierku,  ktorá zasýti na dlhší čas. A čo je  dôležité pre nás ženy, od fazule sa nepriberá.

Vyskúšajte aj našu pikantnú nátierku, alebo aj recept na vajíčkovú nátierku z letného tvarohu

Fantastická fazuľová nátierka s tofu - chutná a zdravá

 • Čas prípravy: 5 minút
 • Počet porcií: 4-5

 

 

Výživná a zdravá fazuľová nátierka - ingrediencie

 • 1 ks menšia konzerva sterelizovaná fazuľa (hrsť suchá fazuľa)
 • 1 ks tofu (cca 150 g)
 • kyslá smotana alebo biely jogurt  (podľa konzistencie)
 • 1 strúčik cesnaku (nemusí byť)
 • 1 polievková lyžica olivový olej
 • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, kurkuma, citrónová šťava

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Výživná fazuľová nátierka. Foto - Nela

 

Zdravá fazuľová nátierka s tofu - postup recept

 1. Ak zvolíme suchú fazuľu, je dôležité ju namočiť na pár hodín (najlepšie cez noc), aby napučala. Zbavíme ju aj plynatosti. Vodu zlejeme. Fazuľu varíme podľa potreby, cca 1 hodinu, aby zmäkla. Scedíme a necháme vychladnúť. Môžeme ju uvariť aj deň vopred. Na nátierku môžeme použiť aj sterelizovanú fazuľu, ktorú scedíme.
 2. Uvarenú alebo sterelizovanú fazuľu rozmixujeme spolu s cesnakom (môžeme vynechať), syrom tofu a olivovým olejom.  Pridáme kyslú smotanu alebo biely jogurt podľa chuti a konzistencie (cca 6 polievkových lyžíc). Dochutíme soľou, mletým čiernym korením (nemusíme), kurkumou a citrónovou šťavou. 
 3. Kombinácia kurkumy, olivového oleja a mletého čierneho korenia robí s naším organizmom zázraky, pôsobí protizápalovo.  Deťom pripravíme zdravú fazuľovú nátierku bez korenia, iba s pridaním smotany alebo  bieleho jugurtu. Tofu môžeme taktiež vynechať. Fazuľovú nátierku necháme vychladiť a trochu odstáť, aby prešli všetky chute. Môžeme pridať aj obľúbené čerstvé bylinky. Natierame na čerstvý chlebík alebo pečivo.

Dobrú chuť. 🍞

Vyskúšajte aj recept - skvelá tuniaková nátierka