Môžete byť úspešná, môžete byť šťastná. Keď nemáte ideálnu postavu a pleť bez vrások, nie ste nič. Aspoň tak sa nám to snažia nahovoriť niektoré médiá aj všadeprítomní kritici zo sociálnych sietí. Je na nás, či im uveríme a budem hrať ich hru, alebo sa na ich hodnotenia vykašleme. Mnohé svetové celebrity však už nahlas priznali, že púšťať jedným uchom dnu a druhým von hodnotenia na ich telo a výzor, vôbec nie je jednoduché a neraz ich dokázali znechutiť. Čo potom celkom obyčajné ženy?

Poznáte americkú herečku Mindy Kaling? Má 38 rokov a už je z nej nielen úspešná herečka, ale aj komička, spisovateľka, tvorkyňa a hviezda televízneho sitkomu The Mindy Project. Preslávil ju tiež populárny sitkom The Office, ktorého bola aj výkonnou producentkou a príležitostnou režisérkou. Za svoju prácu získala viacero ocenení vrátane nominácie na cenu Emmy. Dostalo sa jej však hodnotenia, že je tučná. A do rovnakého šuplíka už samozvaní hodnotitelia zaradili aj speváčky a herečky Demi Lovato, Miley Cyrus, Christinu Aguileru, Lady Gaga či Lenu Dunham. Tej poslednej nezabudli vytknúť veľké stehná, rovnako ako aj modelke a herečke Kate Upton.

Dvadsaťsedemročná herecká hviezda Jennifer Lawrence, ktorá sa stala najmä vďaka Hrám o život najlepšie platenou herečkou na svete v roku 2015 aj 2016, má podľa niektorých zase veľké kosti. Dvadsaťdeväťročná fenomenálna speváčka Adele je zase príliš zaoblená a speváčka, herečka, tanečnica Jennifer Lopez aj právnička a bývalá prvá dáma USA Michelle Obama sa priamo dozvedeli, že by mali zhodiť. A najviac si to vyžrala americká herečka, komička, spisovateľka a módna dizajnérka Melissa Ann McCarthy, ktorá vraj má „veľkosť traktora“.

Zaoblená, tučná, pribratá, mala by zhodiť, tehotná, bucľatá, kostnatá, príliš vychudnutá – to je len zopár hodnotení, ktoré na známe ženy pozbieral z novín, časopisov, internetových portálov, na twitteri a z iných verejných zdrojov magazín The Women’s Health. Bohato by sme ich našli aj u nás. Stačí si len pozrieť diskusie na internete pod mnohými článkami so známymi úspešnými ženami a človek sa nestačí čudovať, čo všetko si ľudia na druhom všímajú a najmä, ako to hodnotia. Stačí, že sa moderátorka či herečka trochu viac naje a už sa vedú v médiách reči o tom, či nie je tehotná, či veľmi nepribrala a či by nemala schudnúť. Pritom je stále ako lata a má stehná polovičnej veľkosti v porovnaní s bežnými ženami.

Je to smiešne. O to viac, že tie isté médiá a tí istí ľudia sa potom tvária, aké je to úžasné, keď módne domy a niektoré štáty zažali konečne bojovať proti anorektičkám na móle. Zabúdajú, že na začiatku tej anorexie mohol byť jediný hlúpy komentár o „tučných stehnách“. A možno bol ich.

Prečítajte si a https://www.zenyvmeste.sk/aka-je-realita--ked-zhasnu-svetla