Už som mnohokrát písala, ako nemám rada zimu a ako v januári a februári doslova trpím a netrpezlivo čakám na prvé jarné dni. Ale keďže hejtovanie zimy mi zatiaľ nijako nepomohlo a pod stromčekom som si, žiaľ, ani tento rok nenašla dvojmesačný dovolenkový pobyt na jednom z karibských ostrovov, rozhodla som sa uzavrieť so zimou prímerie a nájsť 10 dôvodov, prečo sa na január dá dokonca tešiť. V mojej hlave je to stále trochu oxymoron, ale uvidíme.

 

1. Knihy!

Oooooo, na knihy sa teším celoročne, ale január je ideálny knižný mesiac. Máme mnoho vianočných prírastkov, večery sú stále ešte dlhé a studené. Ideálna poloha je v posteli pod perinou s horúcim zázvorovým čajom a hrubou knihou. Najlepšie knihy vychádzajú práve v období pred koncom roka a jeseň sa oprávnene nazýva knižnou žatvou. Kníhkupectvá sú v januári oveľa prázdnejšie a ak vám náhodou Ježiško nepriniesol knihu, po ktorej túžite, je ideálny čas prikúpiť a stráviť s ňou ideálny čas.

 

2. Filmy, seriály…

Január je seriálový mesiac. Občas je tak škaredo, že dáte za deň jednu celú sériu. Stačí si vybrať ten správny. Ja som svoj ostatný víkend strávila s kráľovnou Alžbetou II a so seriálom The Crown. Vrelo odporúčam. Ak nie ste seriálový fanúšik, je skvelé skočiť do kina. Filmové premiéry prinesú každý týždeň niečo zaujímavé, nehovoriac o klubových kinách, kde sa dá za jeden deň vidieť aj viac dobrých filmov.

 

3. Divadlo

Divadelná sezóna je v plnom prúde, treba to využiť. Divadlo mi prináša obrovskú radosť a pasiu. Je to moment, keď sa úplne odpojím od vonkajšieho sveta a žijem iba príbehom na javisku. Je to zároveň spôsob ako donútiť teenagerské deti k spoznaniu svetovej klasiky. Knihu si asi neprečítajú, ale za tri hodiny v divadle aspoň zistia, že aj Tolstoj, či Shakespeare majú svoje čaro a skvelý príbeh.

 

 

4. Wellness

Čarovné slovo, zahŕňajúce v sebe hýčkanie a starostlivosť. Horúca voda, bazén, vírivka, masáž – všetko a veľa. Dá sa zrealizovať aj doma. Stačí kvalitná soľ, či olej do kúpeľa, pleťová maska, vonné sviečky a vypnutý mobil.

 

5. Kozmetika

Počas zimných mesiacov milujem chodiť na kozmetiku. Moja kozmetička má zázračné ruky, teplú deku a voňavé prípravky, vďaka ktorým je zo mňa po dvoch hodinách nová a krajšia žena.

 

6. Pečenie

Tak, ako sa v lete nikomu nechce stáť pri horúcej rúre, zima je ideálna na vypekanie a skúšanie nových receptov. Koláče navyše krásne prevoňajú celý byt. Prísady ako škorica, klinčeky, vanilka sú tie pravé zimné vône.

 

7. Ručné práce

Zima je vhodná aj na učenie sa ručných prác. Nielenže má štrikovanie a háčkovanie terapeutický účinok a pomáha predchádzať depresii, ale zároveň môžete čerstvo uštrikovaný sveter, či čiapku hneď prevetrať a zožať úspech a pochvalu.

 

8. Počúvanie vážnej hudby

Aj keď ste to ešte neskúšali, dajte tomu šancu. V zime sme akýsi viac citliví a melancholickí a vážna hudba pôsobí ako balzam na dušu. Treba si vybrať niečo príjemné a vďaka tomu zabudenete aj na čľapkanicu a silný vietor za oknami.

 

9. Zimné športy

Perfekný relax, ktorý zahreje a zároveň pomáha dostať sa do formy. Lyžovanie, snowboard, korčule, bežky –najlepšie na prevetranie hlavy a spálenie vianočných medovníkov, ktoré sa uložili na našom zadku.

 

10. Kreatívna činnosť akéhokoľvek druhu

Ak vás baví písanie, vyfarbovanie, kreslenie, maľovanie, hranie na hudobný nástroj - choďte do toho. Teraz máme oveľa viac trpezlivosti, nič nás neťahá von, dá sa to robiť spoločne s deťmi aj individuálne.

 

Nakoniec som sa tak nabudila, že kým zrealizujem aspoň časť týchto činností bude koniec februára a začnem sa konečne tešiť na jar.