Domáce Baileys bez alkoholu je nielen lahodnou alternatívou pre tých, ktorí sa vyhýbajú alkoholu, ale aj výborným spôsobom, ako si dopriať luxusnú chuť tohto obľúbeného likéru bez následkov.

Domáce Baileys bez alkoholu

Baileys je ikonický likér, ktorý sa teší veľkej obľube pre svoju bohatú a krémovú chuť. Avšak pre tých, ktorí preferujú bezalkoholové alternatívy, je tu skvelá možnosť vytvoriť si vlastnú verziu tohto slávneho nápoja.

Domáci nealkoholický Baileys je nielen chutnou alternatívou pre tých, ktorí nepijú alkohol, ale aj skvelým spôsobom, ako si dopriať luxusnú chuť v chladiacom nápoji.

Tento recept vám ukáže, ako pripraviť domáce Baileys bez alkoholu pomocou jednoduchých ingrediencií, ktoré nájdete v bežnom obchode. S nádychom karamelu, vanilky a krémovej smotany je tento nápoj ideálny pre všetky príležitosti, či už chcete len oddýchnuť po dlhom dni alebo hostiť rodinnú oslavu.

Môžete ho podávať čistý, s ľadom, alebo využiť ako základ pre kávové nápoje a dezerty. Sledujte náš jednoduchý postup a vytvorte si vlastný nealkoholický Baileys, ktorý osloví vaše chute a poteší vás jeho lahodnou chuťou.

Domáci nealkoholický Baileys je skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú užiť bohatú a krémovú chuť tohto obľúbeného likéru, ale bez alkoholu. Vyskúšajte aj iné recepty na horúce vianočné nápoje.

Tu je recept na Baileys bez alkoholu, ktorý môžete vyskúšať:

Ingrediencie

 • 500 ml mlieka, 2 plechovky karamelového Salka (alebo iného kondenzovaného mlieka), 1 balenie mandľového pudingu, 1 balíček vanilkového cukru, 100 ml smotany na šľahanie, 2 lyžičky instantnej kávy alebo espressa (voliteľné), 2 lyžičky rumového extraktu (pre chuť bez alkoholu),

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup prípravy

 1. Varenie pudingu: Vo väčšej nádobe zmiešajte mlieko s mandľovým pudingovým práškom a vanilkovým cukrom a uvaríte puding. Nechajte ho mierne vychladnúť za stáleho miešania.
 2. Pridanie Salka: Do vychladnutého pudingu postupne vmiešajte karamelové Salko, kým sa všetko dobre nespojí.
 3. Kávová príchuť: Ak chcete pridať kávovú chuť, rozpustite instantnú kávu alebo espresso v malej nádobe s trochou vriacej vody a vmiešajte do zmesi.
 4. Pridanie rumového extraktu: Pre výraznejšiu chuť pridajte rumový extrakt, ktorý dodá likéru charakteristickú arómu bez alkoholu.
 5. Smotana: Nakoniec do zmesi zašľahajte smotanu na šľahanie, aby ste získali krémovú konzistenciu.
 6. Chladenie: Hotový likér prelejte do fľaše alebo nádoby a nechajte ho v chladničke niekoľko hodín, aby sa chuti prepojili a likér zhustol.

Tento nealkoholický domáci Baileys je ideálny pre slávnostné príležitosti alebo ako nápoj na chladné večery. Môžete ho podávať samostatne, s ľadom, alebo použiť ako základ pre rôzne dezerty a kávové nápoje.

Videorecept

Ako ho vylepšiť?

Tento recept na domáci nealkoholický Baileys je už samotný veľmi chutný, no existuje niekoľko spôsobov, ako ho môžete ešte viac vylepšiť alebo prispôsobiť svojim osobným chuťovým preferenciám. Tu je niekoľko nápadov:

 1. Variácie chutí: Skúste experimentovať s rôznymi príchuťami kondenzovaného mlieka. Okrem karamelového Salka môžete použiť aj iné varianty, ako napríklad čokoládový alebo vanilkový. Tým získate rôznorodé chuťové nuansy.
 2. Kávový základ: Ak máte radi silnejšiu kávovú chuť, pridajte viac instantnej kávy alebo espresso. Môžete tiež experimentovať s rôznymi druhmi kávy pre rôznorodé kávové tóny.
 3. Orechový krém: Pre ešte bohatšiu textúru a chuť môžete do zmesi pridať niekoľko lyžíc orechového krému, ako je napríklad lískový krém. Toto dodá nápoju krémový orieškový nádych.
 4. Vanilkový extrakt: Ak máte radi intenzívnejšiu vanilkovú chuť, môžete pridať viac vanilkového extraktu alebo dokonca použiť vanilkový strúčik a vyškrabať z neho semená.
 5. Špeciálne príchute: Pre rôznorodé príchute môžete pridať iné extrakty alebo esencie, ako napríklad mandľový, kokosový alebo hruškový. Cukor a sladidlá: Ak preferujete sladšiu chuť, môžete pridať viac cukru alebo sladidla podľa svojich preferencií.
 6. Čokoládová príchuť: Pridajte lyžicu kakaa alebo trochu nesladeného čokoládového prášku pre bohatšiu čokoládovú príchuť. Ľadový nápoj: Ak máte radi studené nápoje, servírujte tento nealkoholický Baileys s veľkým množstvom ľadu pre osviežujúci nápoj.
 7. Dekorácia: Na ozdobu môžete použiť šľahačku, trochu strúhanej čokolády alebo karamelového sirupu.

Pamätajte, že prispôsobenie receptu podľa svojich chuťových preferencií je skvelý spôsob, ako si vychutnať tento nápoj ešte viac. Experimentujte a vytvorte si svoju vlastnú unikátnu verziu domáceho nealkoholického Baileys.