Pripraviť si v zimnom počasí horúce vianočné nápoje býva naozaj výborný nápad. Skúste naše recepty, alkoholické, ale aj tie bez alkoholu.

Horúce vianočné nápoje

Pitie horúceho vianočného nápoja počas sviatočného obdobia je obzvlášť príjemné a prispieva k vytvoreniu jedinečnej atmosféry Vianoc. V chladných zimných dňoch poskytujú tieto nápoje nielen okamžité zahriatie, ale aj pocit útulnosti a pohody.

Vône a chute tradičných korení, ako sú škorica, klinčeky, aníz a pridané citrusové plody alebo med, evokujú sviatočný duch a pomáhajú vytvoriť sviatočnú atmosféru doma. Horúce vianočné nápoje sú tiež dôležitou súčasťou spoločenských stretnutí s rodinou a priateľmi, posilňujúc pocit spolupatričnosti a pohody.

V hektickom predvianočnom období poskytujú tieto nápoje chvíľu relaxácie a umožňujú ľuďom zastaviť sa a vychutnať si moment pokoja. Navyše, príprava a podávanie tradičných vianočných nápojov je spôsobom, ako uchovať a prenášať rodinné a kultúrne tradície.

Najlepšie recepty

Zatiaľ tieto, postupne budeme pridávať ďalšie.

 1. Červené a biele varené víno - Tradičné horúce vianočné nápoje nielen na obdobie vianočných trhov. Pripravte si ich s nami podľa overeného receptu na červené varené víno, ale aj to biele.


   
 2. Vianočný punč (aj turbo) - Vianočný punč s vínom a rumom, rokmi overená istota kombinácie vína a rumu, alebo brandy, ktorá nás počas zimných mesiacov spoľahlivo zahreje. 
   

   
 3. Nealkoholický ovocný punč - Zmiešajte čaj, ovocie pomaranče, mandarinky, jablko), korenie, sirup a trochu medu a vznikne skvelý zimný nápoj podľa jednoduchého receptu, vhodný aj pre deti.


   
 4. Bombardino - Prirpavte si doma podľa nášho receptu vaječný likér a keď už ho máte, pripraviť si bombardino je hračka. Likér sa zohreje s brandy a pridá sa šľahačka.


   
 5. Horúce jabĺčko - Nakrájame si jablko, uvaríme šo skoričou, klinčekmi, jablkovou šťavou a jablkovým čajom.
   

   
 6. Medovina - Tento tradičný alkoholický nápoj sa vyrába z medu a vody a často sa počas Vianoc podáva zohriata.
   

   
 7. Čaj s rumom - Tak to je tradícia aké sa často nevidí. Pripravte si čierny čaj (pokojne aj s klinčekmi, badiánom a škoricou), nápoj oslaďte cukrom, alebo medom a pridajte podľa chuti rumu. Nejako takto.
   
 8. Vianočný grog - Ako čaj s rumom, alebo bez čaju. Zase nejako tak. Uvarte si vodu, pridajte ju do šálky s rumom, oslaďte, pridajte korenie a trošku citrónovej šťavy.
   

Horúce vianočné nápoje pridávajú kúzlo k sviatočnému obdobiu, umožňujúc ľuďom osláviť a užiť si jeho jedinečnú atmosféru v teple domova. Napokon to určite viete. Tu je aj rodinný recept na Tatranský punč. Tu je zase recept na vianočný punč s ovocím. Skúste aj recept na domáci čokoládový likér. Máme aj vianočný baileys recept.