Domáci recept na grilážky so salkom je nielen jednoduchý, ale ponúka aj skvelú sladkosť, ktorá poteší každú návštevu. A môžete si ich aj zamraziť.

Grilážky so Salkom

Recept na grilážky so Salkom je obľúbený z viacerých dôvodov. Tento jedinečný dezert, ktorý kombinuje bohatú chuť skaramelizovaného cukru, masla, kondenzovaného mlieka a orechov, spája neodolateľnú sladkú a krémovú chuť s chrumkavou textúrou vďaka orechom.

Jeho popularita tiež spočíva v možnostiach kreatívneho výberu a použitia rôznych druhov orechov, ako aj v pridaní čokoládovej polevy pre dekoratívny efekt. Ale aj skvele chutí. Ako tradičný domáci dezert, grilážky prinášajú pohodlie a teplo do domácností, obzvlášť počas sviatočných období, ako sú Vianoce.

Ďalšou výhodou tohto receptu je jeho jednoduchosť prípravy, ktorá umožňuje aj menej skúseným kuchárom vytvoriť lahodné sladkosti bez veľkej námahy. A veľkých zručností pečenia.

Tieto aspekty spoločne robia z grilážok so Salkom vynikajúcu voľbu pre domáce pečenie, ktoré je ideálne na zdieľanie s rodinou a priateľmi pri rôznych príležitostiach.

Grilážky so salkom. Foto - Nela

Ingrediencie

200 g kryštálového cukru, 250 g masla, 1 balenie Salka (cca 400 g sladeného kondenzovaného mlieka), 150 g nasekaných orechov (podľa výberu), 8 kusov tortových oblátok, voliteľné: trocha šľahačkovej smotany pre zriedenie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. Karamelizácia cukru: Na panvici alebo v kvalitnejšom hrnci si roztopte cukor, až kým sa neskaramelizuje na karamel.
  2. Pridanie masla: Keď je cukor rozpustený, postupne pridajte maslo. Nechajte ho rozpustiť a spojiť s karamelom.
  3. Pridanie Salka: Do zmesi pridajte balenie Salka (sladené kondenzované mlieko) a dôkladne premiešajte, až kým nevznikne hustá masa.
  4. Pridanie orechov: Do zmesi pridajte aj nasekané orechy a opäť všetko dobre premiešajte.
  5. Chladenie: Karamelovú zmes necháte chvíľu odstáť, aby trochu vychladla, ale nie príliš dlho.
  6. Pripravíme si oblátky: Štyri kusy rozložíme a postupne na ne rozotrieme karamelovú zmes. Pracujte rýchlejšie, lebo tuhne. Na každú oblátku potretú karamelovou plnkou položíme ďalšiu oblátku a na vrchu ju poriadne zaťažíme. Grilážky necháme stuhnúť v chlade.
  7. Dokončujeme: Vychladené oblátky narežeme ostrým nožom na tyčinky široké podľa chuti. Konce namáčame v čokoládovej poleve a necháme opäť zachladiť. A ak vám zostanú, odložte si do mrazničky. Kedykoľvek budete mať pár minút po vytiahnutí hotové výborné pohostenie.

Tento recept na grilážky so Salkom je vynikajúci na prípravu chutných domácich tyčiniek s karamelovou chuťou a textúrou orechov. Ide o jednoduchý, ale účinný spôsob, ako vykúzliť chutný dezert nielen pred Vianocami. Skúste aj našich 10 receptov na nepečené vianočné zákusky. Tu je aj overený recept na klasické kokosky.

Videorecept