Recept na grilážky. Milujete karamel a orechy? Tak potom karamelové grilážky sú pre vás ako stvorené. Chrumkavé oriešky v karameli, spojené oplátkou, máčané v čokoláde. Sladká pochúťka, ktorú si pripravíte za pár minút.

Grilážky fotorecept na vynikajúce karamelové tyčinky - kliknite

Vyskúšajte osvedčený recept vášho obľúbeného portálu Ženy v meste na výborné karamelové tyčinky, ktorých príprava je jednoduchá a rýchla. Oslaďte si život!

Recept na grilážky

Čas prípravy: 30 minút

Počet porcií: 30

 

Ingrediencie na jednoduché grilážky

 1. - 300 g kryštálový cukor
 2. - 250 g maslo
 3. - 200 g nasekaných vlašských orechov (lieskových)
 4. - 1 ks sladené  Salko
 5. - 8 ks oblátka

na polevu:

 • - čokoláda

Recept na fantastické grilážky. Foto - Nela

Recept na výborné karamelové tyčinky

 1. Na prípravu karamelu použijeme kvalitnejší hrniec. Cukor nasypeme do hrnca, nemiešame a pri najnižšej teplote necháme rozpustiť. Keď je cukor rozpustený a zhnedne, premiešame. Pridáme maslo (musí mať izbovú teplotu) a za stáleho miešania necháme rozpustiť.

 2. Pridáme Salko a ďalej miešame, aby sa hmota spojila. Začne bublať. Odstavíme a pridáme na menšie kúsky nasekané orechy, premiešame.

 3. Pripravíme si oblátky. Štyri kusy rozložíme a postupne na nich natierame karamelovú zmes. Pracujeme rýchlo, lebo zmes tuhne. Na každú oblátku potretú karamelovou plnkou dáme ďalšiu oblátku a poriadne zaťažíme. Necháme stuhnúť v chlade.

 4. Po spojení vychladené oblátky narežeme ostrým nožom na tenké tyčinky. Konce máčame v čokoládovej poleve a necháme opäť zachladiť.

 5. Určite ich vyskúšajte, sú fantastické.

Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj recept na výborná lekárové šišky.