Maslové halušky k perkeltu sú jednoduchou a chutnou prílohou, ktorú ocenia aj deti. Tieto jemné halušky majú lahodnú chuť a krémovú textúru, ktorá perfektne dopĺňa mäsité jedlá, ako je práve perkelt.

Maslové halušky k perkeltu

Tento recept vám ukáže, ako pripraviť vynikajúce maslové halušky k perkeltu krok za krokom. Stačí zmiešať pár základných surovín, nechať cesto odpočívať, variť halušky a ozvláštniť ich pridaním rozpusteného masla.

Týmto spôsobom si pripravíte výborné maslové halušky, ktoré sú skvelou prílohou k perkeltu alebo iným mäsitým jedlám. Tento recept sa skutočne výborne hodí nielen pre dospelých, ale aj pre deti, ktoré si túto jednoduchú, ale chutnú pochúťku určite obľúbia.

Výsledkom budú výborné halušky, ktoré sa skvelo hodia ku každému mäsitému jedlu. Vyskúšajte tento recept a doprajte si skvelú prílohu plnú chute a ľahkosti. Tu je k nej náš recept na kurací perkelt. A tu recept na strapačky s kyslou kapustou. A tu je odpoveď na otázku aká múka na halušky. Skúste aj náš recept na halušky ako príloha.

Ingrediencie

 • 500 g hladkej múky,
 • 2 vajcia,
 • 1 polievková lyžica soli,
 • 3 polievkové lyžice rozpusteného masla,
 • 2 dl vlažnej vody,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. V miske zmiešajte všetky suroviny - vajcia, hladkú múku, soľ, rozpustené maslo a minerálnu vodu. Dôkladne ich premiešajte, kým vznikne hladké cesto. Cesto by malo byť mierne lepkavé, ale nie príliš.
 2. Nechajte cesto odpočívať aspoň pol hodiny, čo mu pomôže dosiahnuť správnu konzistenciu a štruktúru.
 3. Po odpočinku cesta môžete pripraviť halušky. Hádžte ich do vriacej osolenej vody (najlepšie cez haluškár) a varte ich asi 5 minút, kým vyplávajú na povrch. Halušky by mali byť mäkké, ale nie rozvarené.
 4. Hotové halušky môžete ozvláštniť pridaním ďalšieho plátku rozpusteného masla, čím im dodáte lahodnú chuť a jemnú textúru.

Dobrú chuť. Skúste aj náš recept na maďarské halušky.

Videorecept

Ako ich vylepšiť?

Určite môžete vylepšiť recept na maslové halušky k perkeltu týmito nápadmi:

 • Zmes múk: Experimentujte s rôznymi druhmi múk, ako je hladká múka, hrubá múka alebo špaldová múka, pre rôznorodé textúry a chute.
 • Bylinky a korenie: Ak chcete pridať viac chuti do cesta, môžete zvážiť pridanie čerstvých byliniek, ako je petržlenová vňať, tymián alebo bazalka, do cesta. Tiež môžete pridať trochu čierneho korenia alebo mletej červenej papriky pre pikantnejšiu chuť.
 • Syrové halušky: Po uvarení halušiek ich môžete posypať strouhaným syrom, ako je parmezán alebo eidam, a nechať ho roztopiť na teplých haluškách. Toto pridá lahodnú syrovú chuť.
 • Kyslá smotana: K maslovým haluškám môžete podávať aj kyslú smotanu na zjemnenie chuti a dodanie krémovej textúry.
 • Zelenina: Ak chcete halušky obohatiť o zeleninu, môžete pridať do cesta nastrúhanú mrkvu, cuketu alebo špenát. Týmto spôsobom získate farbisté a chutné halušky.
 • Orechy: Pre textúru a chutné prekvapenie môžete do cesta pridať nastrúhané orechy, ako sú vlašské orechy alebo mandle.
 • Opekanie: Hotové maslové halušky k perkeltu môžete ešte opražiť na panvici s trochou masla, čo im dodá jemnú opečenú chuť a krčkavú textúru.

Použitím týchto nápadov môžete prispôsobiť recept podľa vlastných preferencií a vytvoriť si vlastné jedinečné maslové halušky k perkeltu. Máme aj slovenské halušky s brynzou.