Sú veci, z ktorých sa žarty nerobia. Ako základnú medzi ne zaradila moja mamka vieru a náboženstvo. A tak sa aj snažím. Ale život myslí inak. A tak sa nám daria neraz najkomickejšie situácie práve v tejto "nežartovnej" téme.

Ale verím, že Boh má zmysel pre humor. Snáď nám odpustí aj náboženské žarty. Veď koľko zložitých slov sa s modlitbou pripletie takým deťom do cesty.

A tak sa stalo, že sa moja dcéra poctivo naučila otčenáš a až neskôr som zistila, že sa modlí:" chliev náš každodenný, daj nám dnes." I pochopila som stav v detskej izbe.

A tak aj bolo, že som zistila, že syn sa modlí Pane Bože myslíš nás, čo teda pre neho bolo úplne pochopiteľné, pretože to znamenalo, že nás Boh stvoril. Plot namiesto plod života tvojho bol zrejme u každého z nás samozrejmosťou.

A keď už sú slová známe, môže sa stať človeku to, čo môjmu známemu, ktorý raz telefonoval s kňazom a na úvod telefonátu mu popletene povedal: " Pochválen pán Novák, tu Ježiš Kristus."

Veď sa stáva. A  vtedy má aj kňaz zmysel pre humor. Ale prečo som si na to všetko spomenula? Pretože sme hrali doma hru Activity. A takto moja osemročná dcéra potiahla kartu a začala pantomímu. Ukazuje, ako sadá na záchod a tlačí. A neustále dookola to isté. A my hádame: " Záchod? Toaleta? WC?" A ona stále len krúti hlavou, že nie. A sadá a tlačí. Tak ideme o level vyššie:

"Trávenie? Vylučovanie? " A stále zle. Keď už to trvá dlhšie, napovie nám: "Doniesli to traja králi Ježiškovi." A zase sadá a tlačí.
A vtedy sme vybuchli, hoc nechápala prečo, od smiechu. Takže takto chápu deti slovo Kadidlo!

Úsmevu amen.

 

Prečítajte si aj Zničili mi rodinu. Preto pôjdem voliť