Pečeňové halušky do polievky sú chutným a výživným doplnkom, ktorý pridá nielen do zeleninovej polievky jedinečnú chuť. Tento jednoduchý recept ukazuje prípravu lahodných halušiek z kuracej pečienky, ktoré obohatia váš vývar.

Pečeňové halušky do polievky

Pečeňové halušky do polievky predstavujú výnimočný a výživný prídavok k tradičným polievkam, ktorý zaujme svojou jedinečnou chuťou a textúrou. Táto vynikajúca variácia klasických halušiek dokonale obohatí vývar a dodá mu výraznú a pôsobivú chuť.

Nasledujúci recept vám krok za krokom ukáže, ako pripraviť tieto delikátne pečeňové halušky, ktoré sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú oživiť svoju polievku a potešiť sa skvelou chuťou.

Prejdite si tento jednoduchý recept a uistite sa, že váš ďalší vývar bude naozaj nezabudnuteľný. Pripravte si aj kompletný kurací vývar s pečeňovými haluškami. A tu je zase jednoduchá zeleninová polievka so zemiakmi.

Ingrediencie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup prípravy

  1. Príprava pečienky: Kuraciu pečienku dôkladne očistite, opláchnite a nechajte odkvapkať. V mixéri ju dôkladne rozmixujte.
  2. Príprava základu: V miske zmiešajte maslo s vajcom do hladka. Pridajte rozmixovanú kuraciu pečienku a petržlenovú vňať. Všetko spolu dôkladne premiešajte.
  3. Pridanie surovín: Do zmesi postupne pridávajte krupicu a soľ. Miešajte, až kým nevznikne jednoliatá hmota, ktorá bude vhodná na formovanie halušiek.
  4. Varenie halušiek: V hrnci s vriacou vodou (alebo priamo v kuracom vývare, ak už je pripravený) po lyžičkách pridávajte zmes na halušky. Varte, kým halušky nevyplávajú na povrch, čo zvyčajne trvá pár minút.
  5. Dokončenie: Uvarené halušky vyberte z vody a môžete ich pridať priamo do kuracieho vývaru alebo podávať zvlášť podľa preferencií.

Pečeňové halušky do polievky sú skvelým obohatením klasickej kuracej polievky, dodávajú jedlu bohatú chuť a výživnú hodnotu. Dobrú chuť! Skúste aj náš recept na tradičný kurací vývar.

Videorecept