Pripravte si doma výborné slané chuťovky a vychutnajte si domáce pečivo, ktoré je výborné nielen na jazyku, ale aj na pohľad.

Výborné slané chuťovky

Hľadáte perfektné slané občerstvenie na oslavu, rodinné posedenie, alebo len tak na večerné pochutnanie? Tento recept na výborné slané chuťovky je presne to, čo potrebujete!

Príprava týchto lahodných slaných pochúťok je jednoduchá a výsledok je úžasne chutný. Chuťovky sú pripravené z ľahko dostupných surovín, vrátane hladkej a polohrubej múky, Hery, taveného syra a kyslej smotany.

S jedinečným twistom, ktorý môžete dodať podľa vlastnej fantázie pomocou rôznych druhov syrov, byliniek alebo orechov, sa tieto chuťovky stanú hitom na každej oslave.

Navyše, vďaka svojej jednoduchosti a variabilite sú ideálne pre každého, kto sa chce pustiť do pečenia, ale zároveň chce mať istotu chutného výsledku. Pripravte si tieto skvelé slané chuťovky a užite si ich sviežu chuť spolu s rodinou a priateľmi!

Tu je aj náš recept na slané pečivo. A tu sú pizzové slimáky. Tu je aj náš recept na slané bryndzové tyčinky.

Ingrediencie

 • Cesto: 300 g hladkej múky, 100 g polohrubej múky, 1 balenie Hery (alebo maslo, palmarín), 6 ks taveného syra (trojuholníkov), 125 ml kyslej smotany, 2 žĺtky, 1 balenie prášku do pečiva, 1 polievková lyžica soli,
 • Na potretie: 1 ks vajce,
 • Na posyp: podľa chuti napríklad pizza korenie, nastrúhaný syr, celá rasca, mletá červená paprika, sezam, vegeta, plátky mandlí, orechov a pod.

Postup receptu

 1. Príprava cesta: Zmiešajte hladkú a polohrubú múku, Heru, prášok do pečiva, tavený syr, kyslú smotanu, žĺtka a soľ. Vypracujte cesto a nechajte ho odpočívať 30 minút v chlade.
 2. Formovanie pečiva: Vyvaľkajte cesto na hrúbku 0,5 cm a vykrajujte rôzne tvary (hviezdičky, kvietočky, krúžky).
 3. Príprava na pečenie: Uložte vykrajané chuťovky na plech vystlaný papierom na pečenie.
 4. Potretie a posyp: Potrite povrch chuťoviek rozšľahaným vajíčkom a posypte podľa chuti (nastrúhaný syr, pizza korenie, mak, rasca, plátky mandlí, atď.).
 5. Pečenie: Pečte v rúre predhriatej na 200°C po dobu 7-10 minút, alebo kým chuťovky nedosiahnu zlatohnedú farbu.
 6. Skladovanie: Hotové chuťovky uskladnite v uzatvárateľnej dóze, aby zostali svieže.

Nápady na vylepšenie

 • Pridanie byliniek: Do cesta môžete pridať sušené bylinky, ako je napríklad bazalka alebo oregano, pre dodanie ďalšej chuti.
 • Rôzne druhy syrov: Použite mix rôznych druhov syrov pri posype pre zaujímavú chuťovú variabilitu.
 • Experimentovanie s tvarmi: Vytvorte rôzne tvary chuťoviek pre zaujímavý vizuálny efekt - napríklad paličky, štvorce alebo pletené prúžky.
 • Podávanie s dipom: Podávajte s rôznymi dipmi ako je napríklad cesnaková omáčka alebo kyslá smotana pre rozmanitejší chuťový zážitok.

Videorecept