Pozorovala som ho ako unavený z celodennej práce ešte v noci ťuká do počítača a pracuje. Na facebook som napísala: „Viem, že sa tu už budem opakovať, ale ja som fakt neskutočne hrdá na svojho manžela!“  Ženy reagovali, že za každým úspešným mužom stojí skvelá žena alebo že je naozaj úžasný človek. Iné napísali, že aj ony sú hrdé na toho svojho -  nech v tom nie si sama, alebo že som to napísala tak, že ju to v dnešnom svete rozchodov dojalo a nech je viac ľudí ako sme my dvaja. Muži písali, čo pijem, či musí to byť skvelý chlap, keď so mnou vydrží alebo či potrebujem nový kožuch. (Nikdy som si na takéto hlúposti nepotrpela). Že by bola verejná pochvala od manželky vzácnosťou?

Vraj dnes nie je IN, aby som bola len tak šťastná. Poznám však takýchto ľudí množstvo. Len tak šťastných aj so svojimi trápeniami, ktoré prináša život. Šťastnou ma urobil muž môjho života. Manžel, o ktorom s láskou poviem,  že som na neho nesmierne hrdá.  Kedysi som si myslela, že takí muži neexistujú. Po chybných životných rozhodnutiach bolo jednoduchšie s priateľkami skonštatovať, že všetci muži sú rovnakí. Ale nie sú!  Naozaj existujú takí, ktorí sú pre náš život požehnaním a šťastie skladajú z maličkostí.  Rannou kávou, ktorej vôňa ženu zobudí, či roky vytemperovaným, či odhrnutým jej autom pred domom. Či nákupom, lebo prídete z práce neskoro, či pokusom o teplú večeru, ktorá sa zväčša nedá pochrúmať.

Priateľka Zuzka, ktorá žije tiež so skvelým chlapom hovorí, že ľudia často povedia, že takýto chlap je pod papučou emancipovanej mrchy. Pritom pravá láska a úcta je presne o rešpektovaní milovaných aj s chybami. Veď žena je iba obrazom muža, takže môže byť aj usmiatou, šťastnou a veselou, ale aj vystresovanou hysterkou.  Naozaj existujú aj šťastné rodiny.  A je jedno, z koho zarobených peňazí najčastejšie platia šeky. Rodová rovnosť obom koluje v krvi automaticky. 

Naozaj existujú partnerstvá, kde si jeden druhého váži a podporuje. So žartom doma hovorievame, že nie ja som sa dobre vydala, ale ja som sa dobre oženil. Ty si ma v živote zachránil! Nie! Ty si ma v živote zachránila! Vlastne doma ani nevieme, kto je šťastnejší, že má toho druhého.  Dlhé roky mám manžela, ktorý vie, že som na neho pyšná. Nie,  nie je dokonalý, ale je úžasný aj so svojimi chybami. Múdry, pracovitý, čestný, úctivý ... . Barometer šťastných partnerstiev neexistuje. Škoda. Možno by dal nádej sklamaným.  Viem, že sa budem opakovať. Môžete ma vyhlásiť za trápnu chválenkárku,  ale ja som fakt na manžela hrdá! A šťastná! A viem, že nás je takých viac. Ženy chcú počuť milujem ťa! A muži?


 

Prečítajte si aj Venované inšpiratívnym úspešným ženám aj mužom