NEW YORK. Po poslednej loptičke nahnevane udrela raketou o modrý betón. Sen dostať sa ďalej než do druhého kola na US Open pokazila českej tenistke Kristýne Plíškovej Magda Rybáriková. Hoci v druhom sete prehrávala 0:3, vyrovnala na 3:3 a vynútila si tajbrejk, ktorý úspešne dotiahla do víťazstva.

Plíšková nepomstila sestru

Kristýna Plíšková, o dve minúty staršia a o dva centimetre nižšia sestra svetovej jednotky Karolíny Plíškovej na US Open skončila nahnevane. “Bohužiaľ, nepodarilo sa mi pomstiť ségru,” povedala podľa spravodajcu českého denníka MF Dnes. Sestru Karolínu vyradila Rybáriková na Wimbledone a teraz si za to vyslúžila označenie “kat sestier Plíškových”.

“Mrzí ma hlavne druhý set, v ktorom som viedla 6:5 a 40:0,” povedala podľa denníka MF Dnes Kristýna Plíšková a použila podľa spravodajcu denníka ešte ostrejšie slová. “Hrá škaredý tenis, veľmi sa na to nedá pozerať. Nikdy neviete, čo od nej príde. Kraťas, čop alebo nejaký polokiks. Čím horšie zahrám, o to horšia rana príde späť,” povedala Kristýna Plíšková.

Hoci prehru znášala ťažko, súperku aj pochválila. “Je šikovná, všetka česť. Prežíva životnú sezónu, čo jej dodáva pokoj. Je vidieť, že má za sebou veľa vyhraných zápasov,” dodala Kristýna Plíšková.

Kristýna Plíšková.  Foto - TASR/AP

Rybáriková prvý raz mieri do Top 30

Na US Open sa Rybáriková dostala do tretieho kola po ôsmych rokoch. V onlajn vydaní svetového rebríčka WTA sa tak naša tenistka posunula už na 25. miesto a po US Open by sa mohla prvý raz vo svojej kariére dostať do Top 30.

V dueli o postup do osemfinále ju však čaka tretia nasadená wimbledonska šampiónka Španielka Garbine Muguruzová Blancová. Tá Rybárikovú vyradila v semifinále Wimbledonu.

Magda Rybáriková.  Foto - TASR/AP

Prečítajte si aj Američanka vyhrala v lotérii najviac v histórii. Zavolala do práce, že už sa nevráti