Ak hľadáte odpoveď na otázku aké mäso na segedínsky guláš, tak práve bravčové plece sa ukazuje ako ideálna voľba pre nielen pre svoju chuť, ale aj pre svoju štruktúru.

Aké mäso na segedínsky guláš

Na prípravu segedínskeho gulášu sa najčastejšie odporúča použiť bravčové mäso, konkrétne bravčové plece. Táto časť bravčového mäsa je obzvlášť vhodná pre guláš, pretože je bohatá na chuť a pri dlhom pomalom dusení sa rozpadá na jemné kúsky.

To prispieva k bohatej a krémovej konzistencii segedínskeho gulášu. Bravčové plece tiež dobre absorbuje arómy a dochucovadlá z ostatných ingrediencií gulášu, čo zvyšuje celkovú chuťovú harmóniu pokrmu.

Okrem bravčového pleca niektorí kuchári experimentujú aj s inými druhmi mäsa, ako je napríklad hovädzie, ale tradične sa na segedínsky guláš používa práve bravčové. Dôležité je vybrať kúsok, ktorý má primeraný podiel tuku, aby guláš ostal šťavnatý a bohatý na chuť aj po dlhom varení.

Mäso pred prípravou guláša je dobré nakrájať na kocky a prípadne okoreniť, čo umožní lepšie prepojenie chutí. Práve bravčové plece sa ukazuje ako ideálna voľba pre segedínsky guláš nielen pre svoju chuť, ale aj pre svoju textúru, ktorá zabezpečí, že guláš bude po uvarení krásne kremovitý a sýty.

Videorecept na segedín