Niektoré z nás sa domnievajú, že o pokožku sa vôbec netreba starať, pretože tá si dokáže poradiť so všetkým sama. Opak je však pravdou a naša ľahostajnosť nám v budúcnosti môže priniesť nejedno nemilé prekvapenie. Pritom už pár minút denne venovaných starostlivosti môže pre krásu a zdravie našej pokožky znamenať značný rozdiel.

V súčasnej pretechnizovanej a prechemizovanej dobe je nevyhnutné sa o pokožku pravidelne a svedomito starať. V zime ju treba chrániť pred poškodením chladom, následkom ktorého vznikajú popraskané žilky. Navyše, nielen v lete, musíme myslieť na ochranu pred nebezpečným UV žiarením, ktorého následkom býva rakovina kože či nadmerná alebo priskorá tvorba vrások,“ upozorňuje skúsený dermatovenerológ, MUDr. Milan Chupek zo Žiliny.

Prečo by sme však mali nadeliť našej pokožke špeciálnu dávku starostlivosti najmä v zime? „V zimnom období musí naša pokožka čeliť nadmernému chladu i úbytku dôležitých vitamínov, predovšetkým vitamínu D. Na kráse jej nepridávajú ani mnohopočetné vrstvy oblečenia – najhoršie sú príliš tesné strihy a materiály z umelohmotných vláken, ako napríklad pančuchy,“ dopĺňa MUDr. Chupek. Výsledkom je mdlá, vysušená pokožka, jemné vyrážky, popraskané žilky, pocit svrbenia až pálenia.

Hoci sa to nezdá, zima je ideálnym ročným obdobím venovať sa viac sebe a svojmu telu, keďže sa vonku skôr stmieva a chladné počasie velí zostať radšej doma. Tak to využite vo svoj prospech a konečne poriadne zrelaxujte! CD kozmetika vám k tomu prináša zopár tipov na domácu starostlivosť o pokožku, vďaka ktorej jej ani chladné zimné počasie neublíži. Za čas a snahu, ktoré investujete do starostlivosti o pokožku počas zimných mesiacov, sa vám pokožka odmení krásou a zdravím.

 

 

 

Maska z prírodných ingrediencií

Podľa aktuálneho prieskumu CD kozmetiky, ženy v strednej Európe stále viac preferujú kozmetiku blízku prírode, ideálne v bio kvalite, ako najvhodnejší druh kozmetiky na starostlivosť o pokožku. Nie je nič jednoduchšie a lacnejšie zároveň, ako siahnuť do útrob chladničky a sama svojej pokožke namiešať kokteil, ktorý jej vráti potrebné živiny. Zabudnite na kolieska uhorky a nebojte sa experimentovať.

Vyskúšajte napríklad blahodarné spojenie avokáda s olivovým olejom. Práve táto kombinácia dodá pleti nielen základné vitamíny, ale dokáže ju aj príjemne hydratovať a zjemniť. Vyskúšajte taktiež kokosový olej ako prírodný hydratačný krém.

 

 

Vytvorte si svoj vlastný recept na peeling

Okrem vyživujúcej masky vyskúšajte aj celotelový peeling. Všetko čo potrebujete je vegánsky CD sprchovací gél, ktorý obsahuje len prírodou inšpirované ingrediencie. Doň pridajte jednu abrazívnu zložku, ako napríklad trstinový cukor, hrubú morskú soľ či nahrubo zomletú kávu. Práve kávový peeling stimuluje cirkuláciu krvi, vytvára pocit jemnej, nádherne vypnutej pokožky.

 

 

Ruky preč od hydratačných denných krémov!

Ich ľahké zloženie na báze vody nám síce pomáha udržiavať pleť sviežu a hydratovanú v lete, no v zime je pre ňu hotovou pohromou.

„V zimnom období našu pokožku už dosť potrápia rýchle prechody zo zimy do tepla a naopak. Ďalšie škody však vedia napáchať hydratačné denné krémy. Voda v týchto krémoch totiž zamŕza a poškodzuje drobné cievky v pokožke, tie potom praskajú a vznikajú tzv. žilky na tvári,“ upozorňuje MUDr. Chupek. Taktiež sa neodporúča sprchovať sa či umývať si tvár tesne pred odchodom z domu. Nevstrebaná vlhkosť na povrchu pokožky pri strete s chladným počasím môžu spôsobiť jej vysušenie. Špeciálne by sme sa mali zamerať na tvár, pery a ruky – tie sú totiž najčastejšie skúšané nepriazňou chladného počasia. Ak máte pocit suchých pier, na hydratáciu radšej využite kvalitný balzam. Váš zlozvyk oblizovať si pery vám nielenže nepomôže, ale viac uškodí  – voda zo slín v kombinácii s počasím ich ešte viac vysuší.

„Pokožku v oblastiach tváre a rúk by sme mali chrániť hrubšími vrstvami kvalitných hutnejších krémov s vyšším obsahom vitamínov, najmä A, D a E,“ dodáva MUDr. Chupek. Potrebný ochranný film vám pomôžu vytvoriť krémy s prírodnými výťažkami z aloe vera či nechtíka lekárskeho, s obsahom bambuckého masla alebo arganového, mandľového či avokádového oleja. Pri nákupe krému však nezabúdajte, že hlavným kritériom výberu by mal byť váš typ pokožky.

 

 

Povinná zimná výbava

Pre krásu a zdravie pleti však nestačí len používať kvalitnú kozmetiku. Zabúdať by sme nemali ani na ten správny doping – dopĺňanie vitamínov A, C, E avšak predovšetkým vitamínu D. „Posledné štúdie preukázali, že naša populácia má jeho príjem 10-násobne nižší, ako by potrebovala,“ radí MUDr. Chupek. Takisto by sme si mali dať pozor na pravidelný a dostatočný prísun tekutín. Kým v lete nás na ich nedostatok upozorňuje smäd, v zime často úplne zabúdame piť. Okrem vody odborníci odporúčajú nesladené bylinkové čaje, ktoré aj príjemne zahrejú telo. Naopak, vyhnúť by sme sa mali väčšiemu množstvu alkoholu, čierneho čaju a kávy. Pleti tiež prospeje, ak jej doprajeme pobyt na čerstvom vzduchu vždy, keď sa bude dať.

 

*  *  *  *

O značke:

CD kozmetika pôsobí na trhu v Nemecku viac ako 50 rokov. Prvým produktom bolo priehľadné mydlo jantárovej farby a jemnej vône. Pre veľký úspech rozšírila značka svoje portfólio o celý rad produktov zameraných na starostlivosť o pokožku, pozostávajúcich zo sprchových gélov, telových krémov, produktov do kúpeľa a dezodorantov.

Cieľom značky je ponúkať zákazníkom jemnú starostlivosť o pokožku, a to vďaka starostlivo vyberaným rastlinným výťažkom. CD kozmetika nepodlieha trendom, ale naopak, pri výbere ingrediencií vždy stavia na overených a čo najviac prírodných zložkách, ktoré pokožke ponúkajú všetko, čo potrebuje a zbytočne ju nezaťažujú syntetickými látkami.

V duchu myšlienky „menej je viac“ deklarovala značka CD v roku 2011 svoj záujem nepridávať do svojich produktov žiadne minerálne oleje, silikóny, parabény, umelé farbivá ani živočíšne prísady. Značka zároveň pracuje na vývoji alternatívnych spôsobov, ktoré by mohli nahradiť testovanie produktov na zvieratách. Viac informácií na stránke: https://cd-koerperpflege.de/.

 

 

Prečítajte si aj SÚŤAŽ: Vyhrajte CD kozmetiku a zaujímavé knihy