Skončila mi záruka. Aspoň to tvrdí moja lekárka, ktorú som si našiel pred troma rokmi, keď som potreboval pečiatku na preukaz lodivoda a pri tej príležitosti som zistil, že môj vtedajší lekár zomrel pred desiatimi rokmi. Nazýva sa to päťdesiatročná prehliadka a myslím, že je to podobná finta, ako sú napríklad bezplatné prehliadky auta v autoservise. Tie slúžia najmä na to, aby vám niečo na aute “našli”.

Som zvedavý, čo mi "zistí" moja lekárka, keďže sa dovtedy chystám zhodiť pár kíl. Niežeby som musel, ale predsa nevyhodím na mieru šitý nový oblek.

Skončila mi možno záruka, ale pretože ma rodičia vyrobili ešte v 60. rokoch minulého storočia, nemám v sebe žiadne “kurvítko”, ktoré sa dáva do súčasných výrobkov, aby ste si po záruke museli kúpiť nové. Platí to aj o mojej manželke s podobným dátumom vzniku, ktorá v päťdesiatke vyzerá lepšie ako kedy vyzerala, čo viem s istotou, pretože sa poznáme od gymnázia. Vzal som si ju preto až pred piatimi rokmi, po dvoch jej manželoch. Zobral som si ju už ako babičku a pokiaľ ide o sex, tak nie je nad sex s babičkou. Keby som to vedel pred tridsiatimi rokmi, tak mám babičky od začiatku. Čo tiež čosi vypovedá o tom, že francúzsky prezident Emmanuel Macron bude zrejme chytrý muž.

Skončila mi vraj záruka. A to vo chvíli, keď sa mi začína druhý ročník vysokej školy, vyšla mi prvá básnická zbierka, na kreditke som sa konečne dostal z mínusu, chystám sa na bicykli z Prahy k Severnému moru. Keď nám pri prechádzke s vnúčatami nikto neverí, že to nie sú naše deti a s mojím 20-ročným synom vyzeráme ako bratia, keď mám osobák v behu na 10 kilometrov a najčastejší a najkvalitnejší sex, aký som kedy mal. A nehovorím to len ja, ale s blaženosťou v očiach aj moja žena.

A do toho obleku sa najneskôr do konca septembra zmestím tiež. Proste žiadny koniec záruky. Ale Sweet Fifty.

 

(Autor je redaktorom českého denníka MF Dnes) 

 

Prečítajte si aj Hamed má dvanásť, ale už nie je dieťa