Lahodná krémová hrášková polievka s medvedím cesnakom. Zdravý recept na úžasnú polievku so značkou Ženy v meste. Dobrú chuť vám želáme.

Jednoduchá a chutná krémová hrášková polievka s medvedím cesnakom. Ďalší výborný recept na skvelú polievku z dielne webu Ženy v meste. Vyskúšajte, pochutí si celá rodina.

Krémová hrášková polievka s medvedím cesnakom

Ak čerstvý medvedí cesnak nemáte, zvoľte pesto z medvedieho cesnaku alebo maslo z medvedieho cesnaku, ktoré ešte máte v mrazničke z minulej sezóny.

Chutná polievka nielen zasýti, ale aj zahreje. Dnes vám kuchyňa portálu Ženy v meste prináša novinku, zdravý recept na skvelú hráškovú polievku s medvedím cesnakom. Nech sa páči. Inšpirujte sa.

Mladý zelený hrášok je výborných zdrojom vitamínov E, K, C, D a skupiny vitamínov B. Jeho sladké zelené guľôčky sú pravým pokladom pre naše telo i dušu. Obsahujú mnoho bielkovín a nukleových kyselín. Je výborným zdrojom kyseliny listovej, železa, horčíka, železa, zinku.

Medvedí cesnak pomáha pri kašli, bolestiach hlavy, vysokej hladine cholesterolu, pri problémoch s prietokom krvi, poruchách vylučovania, vysokom krvnom tlaku. Je úžasný na posilnenie imunity, má pre naše telo detoxikačné a protizápalové účinky.

Medvedí cesnak je zeleným zázrakom prírody. Práve začína už aj jeho sezóna. Pridajte ho do polievky, potešíte svoje zdravie.

Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás denne pripravuje nové recepty na chutné a jednoduché polievky, tradičné aj moderné. Stačí si iba vybrať z našej širokej ponuky výborné polievky, 50 najlepších receptov na skvelé polievky - kliknite  

 

Vybrali sme pre vás výborná špenátová polievka - zdravá, jednoduchá, rýchla

 

Recept ako pripraviť polievku zo zeleného hrášku a medvedieho cesnaku

 • Čas prípravy: 10 minút
 • Čas varenia: 20 minút
 • Počet porcií: 4

Lahodná hrášková polievka s medvedím cesnakom - ingrediencie

 • cca 400 g mrazeného zeleného hrášku (mladého hrášku)
 • 1 ks cibuľa strednej veľkosti
 • 2 polievkové lyžice masla (ak pridávame maslo z medvedieho cesnaku, klasické maslo vynecháme)
 • zopár lístkov čerstvého medvedieho cesnaku (podľa chuti, netreba to však preháňať)
 • (alebo plátok masla z medvedieho cesnaku, prípadne polievková lyžica pesta z medvedieho cesnaku)
 • na dochutenie polievky: soľ, mleté čierne korenie, drvená rasca - podľa chuti, štipka kurkumy (vynikajúca na kĺby, pôsobí aj protizápalovo)
 • na zjemnenie polievky: šľahačková smotana podľa chuti (pri fit verzii vynecháme)
 • vložka do polievky: opečený chlebík alebo pečivo, smažený hrášok (podľa obľuby)
 • na dozdobenie polievky: nakrájaná petržlenová vňať (môžeme aj vynechať), tekvicový alebo iný obľúbený olej (môžeme aj vynechať

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Krémová hrášková polievka s medvedím cesnakom. Foto - Nela

 

Lahodná hrášková polievka s medvedím cesnakom - postup receptu

 1. Na prípravu našej hráškovej polievky môžeme zvoliť zelený hrášok mladý (čerstvý), alebo aj mrazený. Takýto hrášok bude mať v polievke peknú zelenú farbu. Do hrnca pridáme zelený hrášok, ktorý zalejeme vodou, iba 3 cm nad jeho povrch.
 2. Ak by sme pridali veľa vody, polievka by bola redšia. K hrášku pridáme aj maslo z medvedieho cesnaku alebo iba maslo, očistenú rozpolenú cibuľu a korenie podľa chuti. Čerstvý medvedí cesnak alebo pesto z neho pridávame až nakoniec.
 3. Hráškovú polievku varíme podľa potreby, aby hrášok zmäkol. Trvá to približne 15 minút. Potom pridáme nakrájané listy čerstvého medvedieho cesnaku alebo pesto z medvedieho cesnaku, chvíľu povaríme. Polievku rozmixujeme dohladka.
 4. Ak by bola polievka príliš hustá, zriedime ju ešte vodou a prevaríme. Hráškovú polievku s medvedím cesnakom môžeme dochutiť, ak je to potrebné. Na zjemnenie pridáme aj šľahačkovú smotanu. Pri fit verzii smotanu samozrejme vynecháme.
 5. Ako vložku do polievky môžeme zvoliť smažený hrášok alebo opečený chlebík, pečivo (krájame na menšie kocky, ktoré opečieme na kvalitnej panvici na jemnom stupni bez oleja dochrumkava). Polievku dozdobíme vňaťou, ale aj olejom.

Tip na záver: Ak chceme hráškovú polievku s medvedím cesnakom ešte krémovejšiu, nakoniec do polievky pridáme šľahačkovú smotanu (približne 1 dl) a povaríme približne 5 minút.

Dobrú zdravšiu chuť.

Veľmi žiadaný recept vynikajúca krémová polievka z medvedieho cesnaku