Krémová polievka z medvedieho cesnaku je jednoduchá a dokonca je aj liečivá. Osvedčený recept na jarnú polievku s medvedím cesnakom vám bude chutiť.

Polievka z medvedieho cesnaku

Portál Ženy v meste vám ponúka ďalší recept z medvedieho cesnaku - najlepšiu krémovú polievku, ktorú si určite obľúbite. 🐻🍃

Medvedí cesnak je naozaj zelený zázrak prírody. Objavuje sa hneď na jar a je plný živín a vitamínov. Pripravte si chutnú polievku z medvedieho cesnaku, ktorej príprava je úplne jednoduchá a na tanieri vyzerá skvele. Vyskúšajte recepty so značkou portálu Ženy v meste.

Táto skvelá polievka je veľmi chutná a osviežujúca. Medvedí cesnak má silnú arómu a chuť podobnú cesnaku, ale je jemnejší a menej ostrý. Preto sa dobre hodí do polievky, ktorá je výbornou voľbou na ešte stále chladné jarné dni alebo ako zahrievajúca večera.

Medvedím cesnakom urobíte telu aj skvelú službu. Dajú sa ním napríklad liečiť: bolesti hlavy, poruchy trávenia a vylučovania, vysoký krvný tlak, vysokú hladinu cholesterolu, kašeľ, posilňuje imunitu, zlepšuje prietok krvi, má detoxikačné účinky, má protizápalové účinky

Vyskúšajte aj skvelé pesto z medvedieho cesnaku. Určite vyskúšajte aj obľúbený recept na kulajdu. A tu je recept na krém z medvedieho cesnaku.

Ingrediencie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na krémovú polievku z medvedieho cesnaku

  1. Medvedí cesnak si umyjeme, hrubšie stonky odrežeme, osušíme, nakrájame. Zemiaky si ošúpeme, umyjeme a nastrúhame (strúhadlo na jablká). Cibuľku si nakrájame nadrobno.


  2. Cibuľu si speníme na masle, pridáme nastrúhané zemiaky a nakrájaný medvedí cesnak, prilejeme vodu po okraj, aby zakryla zeleninu. Ochutíme soľou, mletým čiernym korením, kurkumou (výborná na kĺby), prípadne vegetou. Pod pokrievkou dusíme cca 10 minút (do zmäknutia).


     
  3. Polievku odstavíme a ponorným mixérom rozmixujeme. Prilejeme smotanu a prevaríme. Podľa potreby dochutíme, prípadne zriedime mliekom. Ak sa nám zdá príliš riedka, zahustíme troškou solamylu rozmiešaného vo vode.


     
  4. Podávame s uvareným vajíčkom, slaninovým alebo salámovým  čipsom, opečeným chlebíkom, čerstvým pečivom. Dozdobíme nakrájaným medvedím cesnakom. Vyskúšajte si polievku pripraviť podľa nášho fotoreceptu - kliknite

Dobrú chuť. 🐻🍃 Vyskúšajte aj recept na halušky z medvedieho cesnaku, alebo recept na obľúbenú pomazánku z medvedieho cesnaku. Alebo aj polievku z medvedieho cesnaku bez smotany. Tu je aj 10 najlepších receptov na medvedí cesnak.