Výborné maslo z medvedieho cesnaku, recept plný vitamínov a živín. Sezóna medvedieho cesnaku je tu každú jar. Buďte pripravení a uložte si do zbierky recept na výborné maslo z medvedieho cesnaku z kuchyne portálu Ženy v meste.

Maslo z medvedieho cesnaku - fotorecept kliknite

Medvedí cesnak je skutočným elixírom pre naše zdravie. Máte ho veľa a neviete čo s ním? Pripravte si domáce maslo z medvedieho cesnaku, ktoré sa výborne hodí na steaky, grilované mäso, do omáčok, polievok, na toasty.

Alebo ho môžete jednoducho natrieť na chlieb. Príprava je úplne jednoduchá. Môžete si ho zamraziť a kedykoľvek dochutiť obľúbené jedlá.

Medvedí cesnak je zdravá a chutná bylinka, ktorá rastie skoro na jar vo vlhších lesoch. Má liečivé účinky na náš organizmus. Nie nadarmo sa mu hovorí zelený zázrak prírody.

Vyskúšajte aj recept - chutná nátierka z medvedieho cesnaku

 

 

Maslo z medvedieho cesnaku - ingrediencie

  • 250 g masla (82 %)
  • 3 hrste čerstvého nakrájaného medvedieho cesnaku 
  • na dochutenie:  soľ, biele mleté korenie, parmezán, citrónová šťava

 

 

Recept na výborné maslo z medvedieho cesnaku. Foto - Nela

 

Výborné maslo z medvedieho cesnaku - postup receptu

  1. Maslo si necháme zmäknúť pri izbovej teplote. Do mäkkého masla pridáme tri hrste nasekaného medvedieho cesnaku. Ak ho chceme jemnejšie, bez kúskov, bylinkové maslo rozmixujeme.
  2. Dochutíme soľou, bielym mletým korením (nemusíme). Môžeme nastrúhať aj parmezán, nádherne dodá na chuti. Ak obľubujeme nakyslú chuť, pridáme citrónovú šťavu. Dôkladne premiešame.
  3. Maslo s medvedím cesnakom si navrstvíme na potravinársku fóliu (ktorú sme si na viackrát preložili). Rozotrieme. Vytvoríme si šúľok, konce uzavrieme. Dáme zachladiť. Môžeme použiť aj rôzne formičky, ktoré vystelieme fóliou. Po zachladení bylinkové maslo vyklopíme.
  4. Takto pripravené maslo z medvedieho cesnaku môžeme uschovať v chladničke cca dva týždne. Nakrájajme ho na pláty a dajme zamraziť. Kedykoľvek si kúsok vyberieme a môžeme ním dochutiť obľúbené pochúťky po celý rok.
  5. Ako si bylinkové maslo ochutíme je len na nás. Záleží do akého jedla ho použijeme. Môžeme pridať ešte ďalšie bylinky ako kôpor, petržlenovú vňať.

Dobrú chuť. 😍👌

Vyskúšajte aj FIT RECEPT špagety s medvedím cesnakom, rýchlovka za 15 minút 🐻🍃