Fantastická univerzálna smotanovo syrová omáčka. Lahodná omáčka, ktorú si zamilujete. Inšpirujte sa receptom kuchyne portálu Ženy v meste. Dobrú chuť vám želáme.

Smotanovo syrová omáčka

Super rýchla smotanovo syrová omáčka, ktorú si rozhodne obľúbite. Nech sa páči, vyskúšajte náš univerzálny recept. Dobrú omáčkovú chuť vám želáme.

Tip na skvelý obed či večeru? No predsa najlepšia smotanovo syrová omáčka k cestovinám, zemiakom, mäsu. Rýchly recept, úspech zaručený. Skvelá omáčka podľa vašej chuti. Inšpirujte sa.

Smotanové omáčky milujú deti, ale aj dospelí. Univerzálna smotanovo syrová omáčka je rýchla na prípravu, ak nechcete stráviť v kuchyni veľa času.

Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás mnoho receptov na chutné cestovinové jedlá na teplo, ale aj na studeno, vo forme šalátov. Nech sa páči, inšpirujte sa úžasné cestoviny, recepty so zeleninou, zapekané, s mäsom, omáčky na cestoviny - kliknite

Fit recept za pár centov najlepšie cestoviny s tuniakom a paradajkami

Vynikajúca smotanovo syrová omáčka - recept pre celú rodinu

  • Čas prípravy: 5 minút
  • Tepelná úprava: 10 minút
  • Počet porcií: 2-3

Univerzálna smotanovo syrová omáčka - ingrediencie

  • 200 g smotanová nátierka (žervé, Lučina)
  • cca 3 dl mlieka - podľa potreby
  • 1 plná hrsť nastrúhaného syra (eidam, gouda, parmezán)
  • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, čerstvé bylinky (pažítka, petržlenová vňať, kôpor, bazalka) - podľa chuti

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Najlepšia smotanovo syrová omáčka. Foto - Nela

 

Univerzálna smotanovo syrová omáčka - postup receptu 

  1. Smotanovú nátierku dáme do menšieho hrnca, prilejeme aj 2 dl mlieka. Na miernom stupni povaríme, necháme spojiť. Potom postupne pridávame ďalšie mlieko podľa potreby.
  2. Do omáčky pridáme aj obľúbený syr, ktorý nastrúhame najemno. Prevaríme. Omáčku môžeme ešte zriediť mliekom, ak je hustejšia. Dochutíme soľou a mletým čiernym korením.
  3. Do hotovej syrovej omáčky môžeme nakrájať čerstvé bylinky (pažítku, petržlenovú vňať, kôpor, bazalku). Dodá lahodnej omáčke nielen na chuti, doplníme dôležitý vitamín C.

Tip na záver: Lahodnú smotanovú omáčku môžeme dochutiť aj roztlačeným cesnakom alebo nadrobno nakrájanou čili papričkou. Dokonalá omáčka podľa vašej chuti. Skúste aj náš článok: Zátrepka do omáčky, ako a prečo ju pripraviť.

Inšpirujte sa recept na zdravú univerzálnu zeleninovú omáčku