Táto rýchla pomazánka na chlebíčky je skvelým spôsobom, ako pripraviť lahodné občerstvenie pre rôzne príležitosti. S jednoduchými ingredienciami a rýchlym postupom je vhodná nielen pre sviatočné stoly.

Rýchla pomazánka na chlebíčky

Táto rýchla pomazánka na chlebíčky je výbornou voľbou, ak potrebujete jednoduchú a chutnú možnosť pre svoje hostí alebo pre seba. Bude určite hit na akomkoľvek sviatočnom stole! Alebo aj len tak na raňajky.

Táto jednoduchá pomazánka je pripravená z krémového syra, majonézy a ďalších ingrediencií, ktoré spolu vytvárajú bohatú a lahodnú chuť. Môžete ju servírovať na čerstvom chlebe, toastoch alebo krekroch, a ešte ju ozdobiť podľa svojho vkusu.

Rýchla pomazánka na chlebíčky je skvelý spôsob, ako rýchlo pripraviť lahodné občerstvenie pre hostí alebo sa jednoducho potešiť dobrotou na vlastné potešenie. Jej krémová chuť a možnosť variabilne ju prispôsobiť vašim preferenciám ju robia obľúbenou voľbou.

Ingrediencie

 • 200 g taveného syra (napríklad bambino, alebo aký doma máte),
 • 2 polievkové lyžice majonézy,
 • 1 polievková lyžica horčice (plnotučnej, alebo dijonskej),
 • 2 vajíčka na tvrdo uvarené a nasekané na drobné kúsky,
 • 1 stredne veľká uhorka, jemne nasekaná (alebo šalotka, ak viac preferujete),
 • 2 lyžice nasekaných byliniek (napríklad kôpor, petržlen, pažítka),
 • Soľ a čierne korenie podľa chuti
 • Plátky čerstvého chleba alebo toasty na podávanie,
 • Ozdoba: rezance z vajíčka, kôra z citróna, petržlenová vňať

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Príprava vajíčok: Uvaríme vajíčka na tvrdo a necháme ich vychladnúť. Potom ich olúpeme a nakrájame na malé kúsky alebo drobné rezance.
 2. Príprava základu: V miske zmiešame krémový syr, majonézu a horčicu (skúste dijonskú). Dôkladne všetko premiešame, kým nevznikne hladký základ pomazánky.
 3. Pridanie ďalších ingrediencií: Do základu pridáme nasekanú uhorku (alebo šalotku), nasekané bylinky a nakrájané vajíčka. Dôkladne premiešame, aby sa všetky ingrediencie spojili. Dochutíme soľou a čiernym korením podľa chuti.
 4. Podávanie: Pomazánku podávame na čerstvom chlebe, sendviči alebo toastoch. Môžeme ju ozdobiť rezancami z vajíčka, kôrou z citróna alebo petržlenovou vňaťou pre estetický efekt.

Tiop od žien v meste: Rýchla pomazánka na chlebíčky je výborný spôsob, ako rýchlo pripraviť chutný a atraktívny jedlo na oslavu alebo na rôzne príležitosti, keď sa očakávajú hostia. Môžete ju servírovať na chlebe alebo aj krekrov, a je ideálna na rýchle občerstvenie.

Videorecept