Rýchla zeleninová polievka z mrazenej zeleniny a ovsených vločiek. Zdravý recept na chutnú a výživnú polievku so značkou Ženy v meste. Želáme vám dobrú chuť. 

Zeleninová polievka s ovsenými vločkami - fotorecept kliknite

Chutná polievka nielen zasýti, ale aj zahreje. Kombinácia zeleniny a ovsených vločiek je pokladom pre naše zdravie. Naša zeleninová polievka s ovsenými vločkami je výživná, má úplne málo kalórií. Garantujeme, že od nej nepriberiete. Prípravu zvládne aj každý začiatočník. Vyskúšajte.

Ovsené vločky v sebe ukrývajú veľmi veľa telu prospešných minerálnych látok. Obsahujú veľa vlákniny, znižujú cholesterol, pomáhajú pri zápche, sú plné antioxidantov, znižujú riziko srdcovocievnych ochorení, podporujú aj dobrý spánok. Sú vynikajúcim zdrojom energie, úžasné pri chudnutí. Pridajte ich preto do zeleninovej polievky.

Množstvo vody a ovsených vločiek zvolíme podľa balenia mrazenej zeleniny. Záleží aj, či chceme polievku redšiu alebo hustejšiu. Pripravte si zeleninovú polievku s ovsenými vločkami podľa vašej chuti.

Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás pripravených mnoho receptov na chutné polievky. Inšpirujte sa najlepšie polievky, zeleninové, tradičné, vývary, krémové, pre deti - kliknite

Skvelý recept fantastická polievka z cukety a mrkvy, ktorá chutí ako vývar

 

Rýchla zeleninová polievka s ovsenými vločkami

 • Čas prípravy: 10 minút
 • Čas varenia: 20 minút
 • Počet porcií: 4

 

Jednoduchá zeleninová polievka s ovsenými vločkami - ingrediencie

 • 450 g obľúbenej mrazenej zeleniny (napríklad hrášok, kukurica, mrkva)
 • 1,5 l voda (podľa potreby, hustoty polievky)
 • cca 8-10 zarovnaných polievkových lyžíc ovsených vločiek (jemné ovsené vločky sú pre deti ideálne)
 • 2 polievkové lyžice masla (oleja)
 • 2 strúčiky cesnaku (podľa chuti)
 • na dochutenie polievky: mletá červená paprika (môžeme aj vynechať), soľ, mleté čierne korenie (pri deťoch vynecháme), trochu kurkumy (výborná na kĺby a zápaly), celá alebo drvená rasca - podľa chuti
 • na dozdobenie polievky: obľúbené bylinky (petržlenová vňať, pažítka, jarná cibuľka)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Rýchla zeleninová polievka s ovsenými vločkami. Foto - Nela

 

Super zeleninová polievka s ovsenými vločkami - postup receptu 

 1. Do hrnca vložíme obľúbenú mrazenú zeleninu. Zalejeme ju vodou podľa potreby, približne 1,5 l vody (podľa balenia zeleniny).
 2. Zeleninu privedieme do varu, pridáme kúsok masla (olivový olej) a korenie podľa chuti (papriku, soľ, korenie, kurkumu, rascu).
 3. Do polievky pridáme ovsené vločky, ale aj celé strúčiky cesnaku. Polievku povaríme do zmäknutia zeleniny a ovsených vločiek.

Tip na záver: Hotovú zeleninovú polievku s ovsenými vločkami dozdobíme nadrobno nakrájanými bylinkami, ktoré dodajú na chuti, farbe, ale predovšetkým potešia naše zdravie. Obsahujú totiž dôležitý vitamín C.

Dobrú chuť želáme.

Recept pre vás falošná mexická polievka s kukuricou