Webový portál Zenyvmeste.sk v apríli 2020 navštívilo 1,07 milióna čitateľov. Celkovo web zaznamenal 4,56 milióna zobrazení stránok. Ide o rekordné čísla počas viac ako päťročnej histórie webu, ktorý funguje od januára 2015.

Ženy v meste číta milión ľudí mesačne

Aprílová návštevnosť je pokračovaním rastu, ktorý Ženy v meste zaznamenávali už počas minulého roku. Milión návštevníkov podľa merania Google Analytics sa webu podarilo prekonať teraz v apríli. Presne išlo o 1 078 426 používateľov.

Vlani v apríli nám rovnaký nástroj ukazoval 269-tisíc používateľov. Počet tak medziročne narástol štvornásobne.

 

Prehľad počtu používateľov webového portálu Zenyvmeste.sk za obdobie 9/2019 až 4/2020. Zdroj - Google Analytics

 

Viac ako 4,5 milióna klikov mesačne

Veľmi silný rast zaznamenal web aj v počte zobrazení. V priebehu apríla tohoto roku sa počítadlo zastavilo na čísle 4 562 561 zobrazení stránky (počtu klikov, alebo aj PV - pageviews).

Vlani v apríli sme zaznamenali 780-tisíc zobrazení. Ide teda takmer o šesťnásobný medziročný nárast. Aktuálne sa denné počty zobrazení opakovane šplhajú nad 200-tisíc.

 

Prehľad počtu zobrazení stránok webového portálu Zenyvmeste.sk za obdobie 9/2019 až 4/2020. Zdroj - Google Analytics

 

Ženy v meste čítajú aj muži na dedine

Ženy v meste nečítajú len ženy z mesta. Celkovo viac ako 27 percent návštevníkov predstavujú muži. Silné pokrytie má čitateľská základňa vlastne rovnomerne po celom Slovensku, nielen vo väčších mestách.

Najviac čitateľov a čitateliek majú Ženy v meste vo vekovej skupine 25 až 34 rokov, ktorá tvorí takmer 33 percent z ľudí, čo si klikli na webovú stránku a Google Analytics pri nich dokázal identifikovať danú informáciu.

Takmer 14 percent čitateľov tvorí aj najmladšia meraná skupina vo veku 18 až 14 rokov. Takmer desať percent je zase ľudí vo veku nad 65 rokov. Určite sa dá povedať, že web oslavuje ľudí naprieč všetkými vekovými skupinami.

 

Prehľad vekového zloženia a pohlavia návštevníkov a návštevníčok portálu Zenyvmeste.sk za apríl 2020. Zdroj - Google Analytics

 

Najviac čitateľov prišlo na Ženy v meste v najväčšom meste krajiny, ktorým je Bratislava. Silnú základňu však máme aj v krajských mestách a potom napríklad aj v Poprade, alebo v Martine, Piešťanoch či v Michalovciach. Rovnako aj v menších obciach naprieč Slovenskom.

Za všetkých spomeniem 329 čitateľov a čitateliek v obci Lazy pod Makytou v okrese Púchov, alebo 1419 v Smižanoch v okrese Spišská Nová Ves.

 

Prehľad rozloženia návštevníkov a návštevníčok portálu Zenyvmeste.sk podľa oblastí Slovenska za apríl 2020. Zdroj - Google Analytics

 

Najviac lákali aktuálne veci a recepty

V priebehu apríla čitateľov a čitateľky najviac zaujímali aktuálne témy okolo prebiehajúcej karantény (príbeh ženy, ktorá strávila týždne v štátnej karanténe, návod ako si doma vyrobiť rúško a mapy a grafy výskytu koronavírusu na Slovensku).

Ale napríklad aj téma ako si upraviť obočie a rozhovor s riaditeľkou Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb Máriou Kovaľovou.

Medzi našimi receptami bol najväčší záujem o návod ako si doma pripraviť pesto z medvedieho cesnaku, o recept na domáce langoše a rovnako aj recept na skvelé hnčekové palacinky.

Ženy v meste aktuálne vďaka svojim čitateľom prežívajú i napriek prebiehajúcej karanténe skvelé obdobie a ďalšie projekty majú pomôcť, aby sa nárast čitateľov nezastavil. Naopak, aby sme vedeli ponúknuť stále viac zaujímavého obsahu čo najširšej skupine čitateliek a čitateľov.

Za všetky novinky spomeniem aspoň nový receptový web DobraKuchyna.sk. Máme toho však pripraveného oveľa viac. ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI!  ❤️