Obočie rozhoduje o tom, či vás bude okolie vnímať ako príjemnú a dobre naladenú ženu, alebo ako osobu, ktorej sa nedá ničím vyhovieť. Upravte ho k dokonalosti jednoducho a s pomocou najnovších trendov.

Tenké či hrubé obočie?

Najkrajšie je to prirodzené! Nie každý, žiaľ, dostane do vienka obočie s perfektným tvarom. Aj milovníčky prirodzeného vzhľadu bez make-upu už pochopili jednu vec.

Občas skrátka musíme prírode pomôcť a vytasiť pinzetu. Alebo je tu druhé možné riešenie – dekoratívna kozmetika na obočie na jeho česanie, dokresľovanie, tvarovanie i fixáciu.

Trendy v úprave obočia sa neustále menia. Raz bolo v móde tenké, potom hrubé, husté, raz sme si ho farbili tmavými farbami, inokedy sme volili ľahké gély a balzamy.

Nie každá zmena v tvare je však vítaná. Kvôli získaniu dôkazu stačí pohľadať nejaké staršie fotografie z deväťdesiatych rokov.

 

[ZĽAVY na kozmetiku až do až 75 % - kliknite]

 

Foto  - www.parfemy-elnino

 

Vaše obočie bolo nepochybne aspoň raz až priveľmi lomené a tak vyzeráte, akoby vás niečo neustále prekvapovalo.

Ani iné experimenty nemusia vypáliť slávne. Napríklad príliš tenké obočie. Vedeli ste, že dokáže pridať nejaký ten rôčik navyše? Dnes je ale našťastie  v móde prirodzenosť.

Stále si môžete precízne vykresliť celý jeho tvar a zvýrazniť miesto, kde sa oblúk lomí, čo vám dodá sebavedomý výraz.

Trendy však momentálne skĺzli k úprave, vďaka ktorej vyzerá obočie zdravo a naturálne. Nie je príliš prerastené, nie je ani vytrhané, no vytvára pestovaný vzhľad svedčiaci každému typu tváre. A omladzuje.

Dokonalo upravené obočie - tu sú tipy 

Teraz by už mala byť ranná úprava obočia hračkou, keď ho netreba toľko farbiť ani šklbať. Ale buďme realistky. V skutočnosti si aj dokonalo prirodzený vzhľad pýta úsilie, pre ktoré by tento krok tie lenivejšie z nás najradšej preskočili. Prinášame zopár tipov, ako na to.

Najčastejším a predsa riešiteľným problémom obočia je hustota obočia. Kde chĺpky chýbajú, tam ich jednoducho dokreslíme.

Výborná je k tomu ceruzka na obočie so skoseným hrotom, ktorý ľahko vyplní obočie a dodá mu požadovaný tvar. Vezmite teda ceruzku, robte ňou kratučké ťahy a pre čo najlepší výsledok nezabudnite nakoniec obočie prečesať kefkou.

Foto  - www.parfemy-elnino

Pre ešte jemnejší finiš možno zvoliť púdrový produkt. Alebo použite oboje. Začnite ceruzkou a na vrch dajte púder. Tento trik ocenia najmä začiatočníčky s neistou rukou. Keď je obočie nevýrazné a kontrastuje s farbou vlasov, pridajte mu trošku farby.

Na túto úlohu sa najviac osvedčili riasenky na obočie s gélovou textúrou. Gél okrem dofarbenia vyplní aj málo husté miesta v obočí. Kefka navyše obočie prečeše a neposedné chĺpky ostanú pekne zafixované na svojom mieste.

Nápomocné sú aj farebné vosky, ktoré sa najlepšie nanášajú skoseným štetcom. Presne taký, aký používate na očné linky. Nezabudnite, že obočie sa má klenúť v uhle a na vonkajších koncoch zužovať, pretože práve tieto oblúky a „chvostíky“ tvoria pôsobivý rám vašich okien do duše. Tento lomený oblúk nesmie byť v spodnej časti zaguľatený a ani príliš lomený, vysoký. Vyzerali by ste nahnevane.

Za posledné dekády prešli líčidlá rozsiahlym vývojom. Kedysi sme si museli vystačiť s ceruzkou, dnes už existuje celý rad šikovných pomocníkov, s ktorými získa vaše obočie požadovaný tvar, farbu i hustotu.

Najviac vyhľadávaná je značka považovaná v oblasti úpravy obočia za módneho guru. Vyskúšajte aj vy kozmetické vychytávky značky Benefit, ktorá má vo svojom portfóliu celý arzenál naozaj špičkových produktov na obočie.

Foto  - www.parfemy-elnino

Profesionálne produkty značky Benefit ponúkajú nespočetné množstvo výhod od odolnosti voči vode, potu, opadávaniu počas dňa až po širokú paletku odtieňov.

Takže sa vôbec nemusíte obávať vlastného zlyhania ani slabej trvácnosti. Perfektné obočie vykúzlite ľahko, rýchlo a na dlhú dobu.