Lahodný a zdravý vajíčkový šalát so zeleným hráškom, top recept na skvelý šalát so značkou Ženy v meste.

Vedeli ste, že? Mladý zelený hrášok je výborných zdrojom vitamínov E, K, C, D a skupiny vitamínov B. Jeho sladké zelené guľôčky sú pravým pokladom pre naše telo i dušu. Obsahujú mnoho bielkovín a nukleových kyselín. Je výborným zdrojom kyseliny listovej, železa, horčíka, železa, zinku. 

Ako správne uvariť vajcia natvrdo? Od bodu varu ich povaríme 10 minút, potom vložíme do studeného kúpeľa. Ak do vody, v ktorej sa budú variť pridáme pol lyžičky sódy bikarbóny, uvarené vajcia sa budú ľahšie šúpať.  

Vajíčkový šalát so zeleným hráškom

Majonézové šaláty sa u nás tešia veľkej obľube. Ak nie ste zástancami majonézy, pripravte si skvelý vajíčkový šalát so zeleným hráškom a bielym jogurtom.

Milujete jedlá z vajec a zeleného hrášku? Čo tak si pripraviť domáci lahodný šalát? Inšpirujte sa. Fantastický vajíčkový šalát so zeleným hráškom z dielne kuchyne portálu Ženy v meste.

Náš šalát je ľahší, pretože sme k majonéze pridali aj hustý biely jogurt. Ak obľubujete cibuľu, pridajte ju taktiež do šalátu. Vynikajúci vajíčkový šalát so zeleným hráškom so značkou Ženy v meste, šalát podľa vašej chuti.

Pripravte si aj tradičné grécke tzatziki. Prečítajte si aj článok o tom ako dlho vydržia vajíčka v chladničke. Pripravili sme aj recept na lahodnú vajíčkovú nátierku

Najlepší lahodný vajíčkový šalát so zeleným hráškom 

 • Čas varenia vajec: 10 minút
 •  Čas varenia zeleného hrášku: 5 minút
 •  Čas prípravy: 15 minút
 •  Počet porcií: 4 

 

  

Lahodný vajíčkový šalát so zeleným hráškom - ingrediencie

 • 8 ks väčších vajec uvarených natvrdo (10 ks menších)
 • 1 plná hrsť zeleného mrazeného hrášku
 • 4 plné lyžice majonézy (alebo 2 plné polievkové lyžice majonézy a 2 plné lyžice hustého bieleho jogurtu) 
 • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, môžeme pridať aj horčicu   

 

Fantastický vajíčkový šalát so zeleným hráškom. Foto - Nela

Lahodný vajíčkový šalát so zeleným hráškom - postup receptu 

 1. Uvaríme vajcia na tvrdo. Varíme ich 10 minút od zovretia. Potom ich necháme vychladnúť tak, ošúpeme. Do misy ich pretlačíme cez sitko na šalát.
 2. Mrazený zelený hrášok vložíme do vriacej vody a povaríme 5 minút. Zelený hrášok prepláchneme studenou vodou a scedíme. Pridáme k vajciam.
 3. Ďalej pridáme majonézu a hustý biely jogurt podľa chuti. Ak chceme zdravý vajíčkový fit šalát, pridáme iba hustý biely jogurt, majonézu vynecháme. 
 4. Vajíčkový šalát so zeleným hráškom dobre premiešame, dochutíme soľou, čiernym korením, môžeme aj horčicou. Necháme ho 20 minút zachladiť.

Tip na záver: Ak do vajíčkového šalátu so zeleným hráškom pridáme biely jogurt, šalát bude trochu redší. Keď však chcemte klasický majonézový šalát, biely jogurt vynecháme.

Dobrú vajíčkovú chuť. Alebo skúste tento recept na retro vajíčkový šalát. Vybrali sme pre vás recept na tradičný zemiakový šalát s majonézou