Tento koláčik s pudingom a banánmi je rozhodne dobrý koláč na Veľkú noc, u nás je veľmi populárny aj inokedy. Každý, kto ho ochutnal si pýta recept, lebo chutí neodolateľne. Je šťavnatý a nie príliš sladký.

Dobrý koláč na Veľkú noc

Veľká noc je časom, keď sa rodina a priatelia stretávajú, aby si spoločne užili sviatky, a čo by mohlo byť lepšie na oslávenie týchto chvíľ, než domáce sladkosti? Ivetkin koláč s pudingom a banánmi je práve takým receptom, ktorý pridáva na sviatočnej atmosfére svojou neodolateľnou chuťou a jedinečnosťou.

 • Čas prípravy:  30 minút
 • Čas pečenia: 15 minút
 • Počet porcií: 30 ks

Ingrediencie 

(200 ml hrnček)

 • Na cesto: 5 vajec, 1 hrnček práškového cukru, 1/2 hrnček oleja, 1 balenie prášku do pečiva, 3 ks čokoládový puding, štipka soli,
 • Na pudingový krém: 1 l mlieka, 3 ks čokoládového pudingu, 3 polievková lyžica kryštálového cukru (prípadne podľa chuti), 200 g masla, 100 g tmavej čokolády,
 • Ostatné: 1 pohár obľúbeného džemu, 4-5 ks banány, 500 ml 33% šľahačkovej smotany, stužovač (nemusí byť)
 • Na ozdobenie: mäta, medovka, ovocie, nastrúhaná čokoláda

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Najprv si upečieme korpus. Žĺtky si oddelíme od bielkov a bielky vyšľaháme so štipkou soli na hustú penu. Osobitne vyšľaháme žĺtky s práškovým cukrom do penista. Zašľaháme olej.


   
 2. K vyšľahanej žĺtkovej pene postupne varechou zapracujeme sneh z bielkov. Potom opatrne primiešame pudingové prášky zmiešané s práškom do pečiva.


   
 3. Plech na pečenie (veľkosť cca 27x37 cm) vystelieme papierom na pečenie. Cesto rozvrstvíme v tenkej vrstve na celý plech a pečieme pri teplote 180 oC 15-20 minút.


   
 4. Príprava pudingového krému je úplne jednoduchá. Z litra mlieka, kryštálového cukru a pudingových práškov si uvaríme puding. Ešte do teplého primiešame maslo a tmavú čokoládu.


   
 5. Z upečeného cesta odstránime kožu. Ak sa nechceme zdržiavať, stačí korpus obrátiť a odstrániť papier na pečenie. Robí sa to preto, aby džem vpil do cesta a neoddeľoval sa pri krájaní. 


   
 6. Na vychladnuté cesto rozotrieme obľúbený džem. Na džem ukladáme nakrájané banány po celej ploche. Potom rozvrstvíme vlažný pudingový krém.


   
 7. Šlahačkovú smotanu so stužovačom (nemusí byť) vyšľaháme dotuha. Dávame pozor, aby sme ju neprešľahali. Nakoniec ju rozotrieme po celej ploche koláča.

Tip na záver: Šľahačku môžeme zarovnať alebo urobiť vareškou vlnky. Koláč nakoniec dozdobíme čerstvou medovkou alebo mätou, postrúhanou čokoládou, alebo aj čerstvým ovocím. Ak máte radi sladšie, pridajte cukor aj do šľahačky.

Dobrú chuť.  Oplatí sa vyskúšať aj banánovú roládu.

Videorecept

Dobrý koláč na Veľkú noc

Prípraviť si dobrý koláč na Veľkú noc nevyžaduje zložité suroviny ani náročné kuchárske zručnosti, čo z neho robí ideálny výber pre každého, kto chce obohatiť veľkonočný stôl o niečo nové a zároveň zachovať tradičnú pohostinnosť.

Tento koláč je perfektným príkladom toho, ako jednoduché ingrediencie môžu vytvoriť niečo výnimočné a nezabudnuteľné.

Príprava korpusu, krémová pudingová vrstva a dokonalá kombinácia s čerstvými banánmi a bohatou šľahačkou predstavujú sladkú symfóniu chutí, ktorá poteší každého. A navyše, flexibilita v ozdobení umožňuje každému, aby pridal osobný dotyk a ešte viac zvýraznil sviatočnú atmosféru.

Či už je to čerstvá medovka, nastrúhaná čokoláda, alebo sezónne ovocie, každý detail pridáva na kráse a chuti tohto výnimočného koláča.