PRAHA, BRATISLAVA. Speváčka Marika Gombitová, ktorá posledných 15 rokov vystupuje na verejnosti len príležitostne, vystúpi po rokoch na koncertnom turné spolu s Mekym Žbirkom. Gombitová bude hosťom na štyroch veľkých koncertov, ktoré budú v Česku a na Slovensku v septembri. Českým médiám to oznámila Žbirkova manažérka Johana Turnerová.

"Je mi cťou podporiť tento zaujímavý projekt a preto som prijala pozvanie od Mekyho vystúpiť na tomto koncerte ako hosť," uviedla na svojom webe speváčka, ktorá v septembri oslávi 60 rokov. Podľa informácií agentúry SITA vystúpi Gombitová 20. septembra na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a o dva dni neskôr v košickej Steel Aréne.

 

 

„Podarilo sa niečo, v čo by som pred pár rokmi nedúfal. Byť s Marikou na pódiu je môj splnený sen,“ povedal podľa týždenníka Týden Žbirka.

Marika Gombitová a Miro Žbirka spolu pôsobili v kapele Modus v druhej polovici 70. rokov. Nahrali spolu aj piesne V slepých uličkách, Nespáľme to krásne v nás či Tajnosľubná a účinkovali v televíznom muzikáli Neberte nám princeznú (1981). 

 

 

Prečítajte si aj Meky Žbirka si v prestížnom Abbey Road splnil životný sen