Recept na vianočný Turbo punč je ideálny pre tých, ktorí hľadajú niečo silnejšie a výraznejšie počas sviatočných večierkov. Tu je rýchly a jednoduchý recept. Ale prosíme vás, s alkoholom opatrne.

Turbo vianočný punč

Príprava "vianočného turbo punču" je výborným spôsobom, ako vytvoriť sviatočnú atmosféru a pridať k vianočným oslavám pocit výnimočnosti a slávnostnosti. Ide o silnejší nápoj ako bežný vianočný punč, preto jeho servírovanie najskôr dôkladne premyslite.

Tento teplý, pikantný nápoj s charakteristickými vôňami a chuťami ako škorica, klinčeky, pomaranč a jablká, nielenže pomáha navodiť pravú vianočnú atmosféru, ale tiež ponúka útulnú pohodu v chladných zimných dňoch.

Turbo punč pre dospelých zahrieva telo aj dušu a konzumovaný v primeranom množstvo je vhodný na relaxáciu a súčasne podporuje atmosféru sviatkov. Jeho príprava a podávanie je často spojené so stretnutiami s rodinou a priateľmi, čím napomáha vytvárať súdržnú a sviatočnú atmosféru. Vyskúšajte.

Pripravte si vlastný recept

Flexibilita a prispôsobiteľnosť receptu na turbo punč umožňuje každému upraviť si ho podľa svojich chutí. Či už ide o množstvo cukru, druhy ovocia alebo množstvo alkoholu (alebo ho aj vynechať).

Môžete si vybrať, či uprednostníte alkoholický alebo nealkoholický. V mnohých kultúrach sú vianočné punče súčasťou tradičných vianočných osláv, a ich príprava a vychutnávanie môže byť skvelým spôsobom, ako si uctiť a udržať stáročné tradície.

Navyše, výroba špeciálneho vianočného nápoja, ako je "turbo punč", dodáva vianočnému obdobiu pocit výnimočnosti a slávnostnosti.

Jednoducho povedané, príprava turbo vianočného punču je nielen príjemným a chutným doplnkom vašich vianočných osláv, ale tiež prispieva k sviatočnej atmosfére, zahrieva v chladných dňoch a poskytuje príležitosť na spoločenské stretnutia s blízkymi.

Máme pre vás aj recept na biele varené víno, rovnako aj červené varené víno. Skúste aj tento recept na punč s vínom a rumom. A tu je recept na originálne bombardino. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na horúce vianočné nápoje. Tu je aj rodinný recept na Tatranský punč. Tu je zase recept na vianočný punč s ovocím.

Ingrediencie

 • 1 liter červeného vína,
 • 250 ml tmavého rumu,
 • 2 šálky silného čierneho čaju,
 • 1/2 šálky cukru (alebo podľa chuti),
 • 1 veľký pomaranč,
 • 1 veľké jablko,
 • 2-3 tyčinkové škorice,
 • hviezdičkový aníz (2-3 hviezdičky),
 • 4-5 celých klinčekov,
 • kúsok čerstvého zázvoru (asi 2-3 cm),

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup prípravy

 1. V hrnci zmiešajte červené víno, rum a čierny čaj.
 2. Pridajte cukor a nechajte ho rozpustiť na miernom ohni. Nechajte zmes zohriať, ale dávajte pozor, aby nevrela.
 3. Medzitým si nakrájajte pomaranč a jablko na tenké plátky a pridajte ich do hrnca.
 4. Pridajte škoricu, hviezdičkový aníz, klinčeky a nastrúhaný zázvor. Nechajte punč na miernom ohni asi 15 minút, aby sa chute prepojili.
 5. Ak punč nepodávate hneď, tak pred podávaním ho ešte raz zohrejte. Ale stále dávajte pozor, aby zmes nevrela, inak by sa alkohol vyparil. Podávajte v pekných hrnčekoch alebo pohároch, aj tie dokresľujú zážitok. Smrť plastovým pohárikom. :)

Tipy: Pre non-alcoholic verziu vynechajte rum a víno a pridajte viac čaju alebo najlepšie ovocnú šťavu, alebo džús. Môžete experimentovať aj s rôznymi druhmi ovocia, ako sú hrušky alebo brusnice. Pre extra "kick" môžete pridať trochu brandy alebo koňaku. Ale prosím vás, naozaj s rozumom! Skúste aj recept na domáci čokoládový likér.

Inak takto si vianočný turbo punč predstavuje umelá inteligencia. Foto - chatgpt.com

Videorecept