Vianočný punč podľa rokmi overeného receptu. Pripravte si originál recept na prípravu vianočného punču so značkou Ženy v meste.

Vianočný punč

Fantastický punč, ktorý poteší vaše chuľové poháriky? Nech sa páči. Ten pravý recept na vianočný punč so značkou Ženy v meste. Milí naši čitatelia. Prajeme vám veselého Silvestra v kruhu svojich najbližších. Ďakujeme za vašu priazeň v tomto roku. Veľmi si to vážime.

Originál vianočný punč je vynikajúci a voňavý. Pripravte si ho na Vianoce či na Silvestra. Nielen príjemne zahreje, ale prevonia celý váš domov. Originál vianočný punč podľa super receptu kuchyne portálu Ženy v meste. Na zdravie!

 • Čas prípravy: 20 minút

Tešíme sa na vás aj v ďalšom roku a sľubujeme, že vás nesklameme. Naďalej budeme pre vás pripravovať osvedčené a chutné recepty. Novinka pravý domáci vaječný koňak, recept na vianočný likér. Prípadne skúste aj náš recept na varené červené víno, alebo biele varené víno. Tu je aj recept na vianočný punč s ovocím.

Ingrediencie na vianočný punč originál

 • 0,5 l bieleho suchého vína,
 • 0,5 l sladšieho červeného vína (najlepšie ríbezľové, kvôli výbornej chuti),
 • 1 l uvareného čierneho (ovocného) čaju (2 sáčky na 1 l),
 • 2 dl rumu (aj viac, podľa chuti),
 • 1 ks pomaranč,
 • 1 ks mandarínka,
 • 1 ks jablko,
 • 1 hrsť obľúbeného ovocia (maliny, čučoriedky, černice a pod.),
 • na dochutenie:
 • 4 ks celá škorica, 1 malá lyžička mletej škorice, 6 ks klinček, 2 ks badián, 1 ks vanilínový cukor (nemusí byť, ale výborne punč doladí), med na osladenie (podľa chuti),

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na prípravu vianočného punču

 1. Najprv si uvaríme čaj. Môžeme ovocný, alebo aj čierny. Ja som zvolila čierny. Čierny čaj nelúhujeme príliš dlho, aby nebol prisilný (2 minúty stačia). Do väčšieho hrnca prilejeme víno biele, červené a rum. Ďalej vlejeme pripravený čaj. Punč necháme pomaly variť pri nízkej teplote. Pridáme celú škoricu, mletú škoricu, klinčeky, badián. Na prevoňanie punču vsypeme vanilínový cukor a med podľa chuti na osladenie.


   
 2. Ovocie (pomaranč, mandarínku, jablko) dôkladne umyjeme. Pomaranč a mandarinku rozpolíme a z polovíc ovocia pridáme šťavu do variaceho sa punču. Zvyšok pomaranča a mandarínky nakrájame na plátky. Jablko tiež rozpolíme, vyberieme jadierka. Nakrájame na plátky a pridáme do punču. Ak chceme punč ešte viac prevoňať, pridáme aj iné obľúbené ovocie. Punč varíme na miernom ohni približne 15 minút. 


   

Tip na záver: Do vianočného punču môžeme ovocie nakrájať na drobné kúsky. Potom si budeme vianočný punč nielen popíjať, ale aj lyžičkou zajedať. Len pozor, aby nám nebolo príliš veselo. Na zdravie! Rýchly vianočný recept zdravé datľové guľky s kokosom. Vyskúšajte aj náš recept na Turbo punč. A tu je recept na originálne bombardino. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na horúce vianočné nápoje.