Máme pre vás najlepší recept na vianočný punč s ovocím. V zimných mesiacoch dokonale zahreje a pridá aj chuť do života. Šťastné a veselé.

Vianočný punč s ovocím

Pripraviť si tento vianočný punč s ovocím je dobrý nápad hneď z niekoľkých dôvodov. Vianočný punč je tradičným nápojom, ktorý vytvára vianočnú atmosféru a pridáva do domu príjemnú vôňu korenín a ovocia.

Počas chladných zimných dní je teplý punč skvelým spoločníkom na zahriatie, a jeho teplota a chuť poskytujú útulný pocit. Tento punč kombinuje rôzne druhy ovocia a korenín, čo dáva nápoju bohatú a komplexnú chuť.

Ovocie dodáva sladkosť a osvieženie, zatiaľ čo koreniny pridávajú pikantný a aromatický charakter. Vianočný punč je tiež skvelým nápojom na spoločné chvíle s rodinou a priateľmi počas vianočných sviatkov.

Môže byť aj nealkoholický, čo ho robí vhodným pre všetkých členov rodiny. Navyše, tento recept je relatívne jednoduchý a nevyžaduje zložité ingrediencie ani prípravu. Môžete ho pripraviť v priebehu krátkeho času a mať ho pripravený na servírovanie.

Celkovo je vianočný punč s ovocím skvelým spôsobom, ako pridať do vianočných osláv teplý a chutný prvok, ktorý poteší vašich hostí a prinesie do vašej domácnosti vianočnú radosť. Vyskúšajte aj náš recept na biele varené víno, alebo ten na vianočný punč nealko. Alebo klasický recept na vianočný punč s vínom a rumom. Skúste aj recept na domáci čokoládový likér. Máme aj vianočný baileys recept.

Ingrediencie

1 liter čaju, 0,5 l bieleho vína, 0,5 l červeného vína, 2 dl rumu, 2 pomaranče, 2 mandarínky, 1 jablko, prípadne iné ovocie (čučoriedky, černice...), 4 ks celej škorice, 1 lyžička mletej škorice, 6 ks klinčekov, 2 ks badiánu, 1 vanilkový cukor, med,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Pripravíme si liter čaju. Tentoraz máme zmes ovocného a čierneho čaju. Do hotového čaju pridáme pol litra suchého bieleho vína. Pridáme aj 0,5 litra červeného vína, odporúčame skôr sladšie. 


   
 2. Na záver pridáme aj 2 dcl rumu a necháme na nižšej teplote hriať. Zmes nesmie bublať, pretože by sa alkohol odparil. Nakrájame si 1 pomaranč, mandarínku a jablko na menšie kúsky. Ovocie a koreniny pridáme do punču a asi 15 minút na miernom stupni bez bublania varíme.


   
 3. Chuť vyladíme medom (cukrom) a na záver pridáme vanilkový cukor. Môžeme pridať ešte šťavu z ovocia a punč už len prehrejeme. Vianočný punč s ovocím podávame horúci, v šálke s uškom a s lyžičkou na ovocie.

Dobrú chuť. Skúste aj náš recept na turbo punč, alebo talianske Bombardino.

Aké ovocie pridať?

Do vianočného punču s ovocím a alkoholom môžete pridať rôzne druhy ovocia, ktoré dodajú do nápoja chuť, arómu aj farbu. Niektoré z vhodných druhov ovocia pre vianočný punč sú tieto:

 • Citrusy: Pomaranče, mandarínky, citróny a limetky sú skvelými voľbami, pretože dodávajú nápoju osviežujúcu kyslosť a vôňu.
 • Ovocie so šupkou: Ovocie ako jablká a hrušky sú ideálne na dlhé varenie v punči, pretože uvoľňujú svoju chuť a sladkosť do nápoja.
 • Sušené ovocie: Sušené slivky, marhule, čučoriedky a černice môžu pridať sladkosť a textúru do punču.
 • Bobuľové ovocie: Maliny, jahody a borovička sú skvelé pre pridanie intenzívnej farby a chuťového bohatstva.
 • Kivi: Kivi môže pridať exotickú chuť a osviežujúci nádych do vianočného punču.
 • Ananás: Kúsky ananásu môžu pridať tropickú atmosféru a sladkosť do nápoja.
 • Hrozno: Hrozno je tradičným doplnkom do vianočných punčov, pretože dodáva sladkosť a dekoratívny efekt.
 • Iné tropické ovocie: Mango, papája alebo kiwi môžu pridať exotickú chuť a farbu do punču. Dôležité je vybrať ovocie podľa vášho vkusu a preferencií.

Môžete experimentovať s rôznymi kombináciami ovocia, aby ste dosiahli chuťový profil, ktorý vám najviac vyhovuje. Nezabudnite tiež na koreniny a klinčeky, ktoré môžu pridať punču vianočnú chuť a arómu. Vyskúšajte aj recept na domáce baileys. Skúste aj recept na domácu hafirovicu.

Videorecept