Pripravte si s nami jednoduché cesto na vykrajované vianočné pečivo. Tento rok budú vianočné koláčiky chutiť všetkým.

Vykrajované vianočné pečivo

Vyrobiť si toto základné cesto na vykrajované vianočné pečivo je dobrý nápad, pretože je jednoduché na prípravu a ponúka veľkú flexibilitu pri tvorbe rôznych tvarov a dekorácií.

Jeho bohatá maslová chuť a krehká textúra sú ideálne pre vianočné pečenie, čo umožňuje tvoriť pečivo, ktoré je nielen chutné, ale aj esteticky príťažlivé. Toto cesto poskytuje pevný základ pre tvorivé a tradičné vianočné pečivo.

Vyrobiť si základné cesto je dobrý nápad nielen pre jeho jednoduchú prípravu a flexibilitu v tvorbe rôznych tvarov a dekorácií, ale aj kvôli jeho výnimočnej maslovej chuti a krehkej textúre, ktorá je ideálna pre vianočné pečenie.

Toto cesto umožňuje pripraviť pečivo, ktoré je nielen chutné, ale aj esteticky lákavé. Jeho univerzálnosť a možnosť prispôsobiť ho pridaním rôznych ingrediencií, ako sú orechy, umožňuje rozmanitosť v chuti a vzhľade, čím z neho robí ideálny základ pre tvorivé a tradičné vianočné pečivo. Tu je aj recept na piškótové cesto. Skúste aj jednoduchý recept na šuhajdy. Tu je aj recept na hrnčekové linecké cesto.

Ingrediencie

  • 280 g masla,
  • 420 g hladkej múky,
  • 140 g práškového cukru,
  • 4 žĺtky,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. Do misky postupne pridávame zmäknuté maslo, práškový cukor, 4 žĺtky a aj hladkú múku. Ak máte chuť, vyskúšajte aj orechy. U nás ich do cesta nedávame, ale sú aj recepty s nimi. Mixérom a neskôr rukami si vypracujeme cesto na vykrajované vianočné pečivo.
  2. Cesto zabalíme do fólie a aspoň na hodinu dáme do chladničky oddýchnuť.
  3. Odležané cesto si rozdelíme na polovice a vyvaľkáme na hrúbku asi pol centimetra.
  4. Vykrajujeme koláčiky a ukladáme ich na plech s papierom na pečenie. Môžeme ich potrieť bielkom a ozdobiť napríklad orechom. Pečieme vo vyhriatej rúre asi 10-12 minút, pri teplote 180 °C. Hneď po upečení zoberieme koláčiky z plechu a dáme vychladnúť. Následne ich zlepíme a posypeme práškovým cukrom.

Dobrú chuť.

Videorecept