Fantastické kakaové palacinky, pripravené podľa receptu od žien v meste. Vyskúšajte si s nami tentoraz prirpaviť palacinky trošku inak.

Kakaové palacinky

Pokiaľ chcete zmenu a máte radi kakao, vyskúšajte recept na kakaové palacinky. Sú nadýchané a ľahučké. Skvele sa na ne hodí džem, akékoľvek ovocie, orieškové maslo a šľahačka.

Kakaové palacinky majú výraznú čokoládovú chuť a tmavú farbu kvôli pridaniu kakaa do cesta. Sú obvykle sladké, môžu byť mäkké alebo ľahko nadýchané v závislosti od receptu a použitých ingrediencií.

Môžu sa podávať s rôznymi druhmi náplní alebo posypu, ako je napríklad sezónne ovocie, šľahačka, čokoládová poleva alebo orechy. Alebo hocičo iné, čo si vymyslíte.

Čím je zaujímavé kakao?

Kakao obsiahnuté v kakaových palacinkách je zaujímavé nielen svojou lahodnou chuťou, ale aj svojimi potenciálnymi zdravotnými výhodami. Obsahuje flavonoidy, ktoré môžu pôsobiť ako antioxidanty a prispievať k ochrane buniek pred poškodením.

Taktiež obsahuje tryptofán, ktorý môže podporovať zlepšenú náladu a relaxáciu. Kakau sa často pripisujú aj povzbudzujúce účinky, pretože obsahuje stimulanty ako kofeín a teobromín.

Vyskúšanie kakaových palaciniek by mohlo byť skvelým zážitkom z viacerých dôvodov. Po prvé, ak máte radi čokoládu, tieto palacinky vám poskytnú intenzívnu chuť.

Po druhé, môžete si vychutnať nový variant obľúbeného pokrmu - klasické palacinky sú vždy skvelé, ale kakaová verzia prinesie novú dimenziu. A po tretie, ak chcete prekvapiť svojich blízkych alebo hostí, kakaové palacinky môžu byť nápadným a chutným pokrmom na raňajky alebo brunch.

Skrátka, vyskúšanie kakaových palaciniek vám môže priniesť radosť z nových chutí a zážitkov. Pripravte si s nami aj sladké plnky do palaciniek. A pozrite si aj rady a tipy ako sa robia palacinky.

Čo potrebujeme

 • Doba prípravy: 10 minút,
 • Čas vyprážania: 3-4 minúty,
 • Počet porcií: 6-7 tenkých palaciniek

Ingrediencie

 • 110 g hladkej múky,
 • 370g polotučného mlieka,
 • 3 polievkové lyžice kakaa holandského typu,
 • vajcia,
 • 1 balíček vanilkového cukru,
 • 2 polievkové lyžice masla,
 • štipka soli,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Do misky si dáme múku, kakao a vanilkový cukor a premiešame.


   
 2. Do nádoby si dáme mlieko, do neho rozbijeme vajíčka a metličkou vyšľaháme.


   
 3. Rozšľahané mlieko s vajcami vlejeme do sypkých surovín a poriadne premiešame.


   
 4. V miske rozpustíme maslo a vychladnuté vmiešame do cesta.


   
 5. Na rozpálenej panvici s trochou oleja, smažíme cesto na palacinky, z každej strany opečieme 1-2 minúty.


   
 6. Ja som na ozdobenie palacieniek použila marmeládu, domácu šľahačku, arašidové maslo, egreše a mätu.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš klasický recept na palacinky.

Videorecept