WASHINGTON, BRATISLAVA. Pri rozlúčke v Bielom dome bola Michelle Obamová autentická a presvedčivá, dokázala nadchnúť a inšpirovať, vybudovala si rešpekt a mala osobitý štýl. V úlohe prvej dámy sa Američanom prihovorila naposledy slovami: "Byť prvou dámou bola najväčšia česť v mojom živote a verím, že ste mohli byť na mňa hrdí."  Michelle Obamová dnes oslavuje 55 rokov.

 

 

Michella Obamová sa narodila v skromných pomeroch

Michelle LaVaughnová Robinsonová sa narodila 17. januára 1964 v Chicagu v americkom štáte Illinois. Pochádza zo skromných pomerov, jej otec bol klampiarom vo vodárňach a matka ženou v domácnosti. Vďaka svojej inteligencii, disciplíne a železnej vôli absolvovala štúdium na elitnej Princetonskej univerzite, kde vyštudovala sociológiu, a na Harvardovej univerzite, kde získala doktorát z práva. S Barackom Obamom sa zoznámila v roku 1989 v renomovanej advokátskej kancelárii Sidley Austin, kde bol jej podriadeným, dostala ho na starosť ako stážistu. Neskôr pracovala v Univerzitnej nemocnici v Chicagu, kde zastávala post vo vysokom manažmente. 

 

 

Michelle Obamová bola prvou dámou do januára 2017

Obamovci sa zosobášili 3. októbra 1992 a majú dve dcéry, Maliu Ann (1998) a Sashu (2001). Demokrat Barack Obama vo Washingtone zložil 20. januára 2009 do rúk predsedu najvyššieho súdu Johna Robertsa prezidentskú prísahu a stal sa tak 44. prezidentom USA. Jeho manželka Michelle Robinsonová Obamová sa stala prvou dámou USA. Bola ňou do 20. januára 2017, dve funkčné obdobia svojho manžela Baracka Obamu.