Nepečený Oreo cheesecake je veľká paráda z pár surovín, hotová za pár minút. Pozor tento cheescake je sladká pochúťka, ktorá je veľmi návyková.

Vynikajúca a hlavne rýchla torta, ktorá pekným zdobením môže byť vhodná aj ako narodeninová pre deti.

Oreo cheescake

 • Čas prípravy: 20 minút
 • Čas pečenia: nepečie sa
 • Počet porcií: 14 kúskov

Oreo cheesecake kombinuje jemnú a krémovú chuť cheesecaku s chuťou čokoládových sušienok Oreo, ktoré obsahujú kakao a vanilku. Tento zaujímavý mix chutí spolu tvorí vynikajúci koláč.

Tento cheesecake sa dá pripraviť pomerne rýchlo a jednoducho. Recept je založený na základnom recepte pre cheesecake, ktorý sa obohatí o Oreo sušienky.

Tiež sa dá veľmi dobre upraviť na rôzne príležitosti. Môže byť vhodný ako dezert na narodeniny, sviatky alebo na iné oslavy, kedy chcete urobiť niečo osobitné pre svojich hostí.

Cheesecake zo sušienok Oreo

Oreo cheesecake je veľmi vhodný na rôzne druhy dekorácie, ako sú mrvy Oreo sušienok, čokoládové polevy alebo ovocie. Tieto dekorácie môžu urobiť z tohto dezertu výrazný zákusok, ktorý lahodí nielen v ústach, ale aj pri pohľade.

Cheesecake má krémovejšiu a jemnejšiu konzistenciu ako mnoho iných druhov koláčov, veľa ľudí to považujú za veľmi chutné. Taktiež obsahuje sladké a krémové ingrediencie, ako je krémový syr mascarpone a cukor, ktoré prispievajú k jeho vynikajúcej chuti.

Jednoducho Oreo cheesecake je vynikajúcou voľbou pre všetkých milovníkov cheesecaku s sladkostí. Jeho chuť, jednoduchosť prípravy a dekoračné možnosti robia z neho obľúbený dezert pre mnoho príležitostí.

Vyskúšajte aj náš recept na čokoládový cheesecake, alebo nepečený cheesecake s mascarpone. Prípadne si pripravte medové rezy. Vyskúšajte aj staré dobré punčové rezy. Alebo náš recept na jednoduché tiramisu s mascarpone. Alebo recept na nepečený čokoládový cheesecake. Skúste aj ako piecť dokonalý cheesecake

Ingrediencie

 • 250 g Oreo sušienok, 200 g do korpusu, 50 g do krému,
 • 100 g rozpusteného masla,
 • 400 g mascarpone,
 • 250 g smotany na šľahanie,
 • 5 polievkových lyžíc práškového cukru,
 • zdobenie podľa vlastných predstáv,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na oreo cheesecake

 1. Rozdrvíme sušienky na korpus – Sušienky rozdrvíme najlepšie v robote. Pokiaľ ho nemáme, môžeme ich rozdrviť tĺčikom na mäso v zatvorenom igelitovom vrecku.


   
 2. Pridáme maslo – Do sušienok prilejeme rozpustené vychladnuté maslo a dobre všetko premiešame.


   
 3. Pripravíme korpus – Do tortovej formy natlačíme prstami cesto a zarovnáme ho.


   
 4. Vyšľaháme smotanu s cukrom - Smotanu na šľahanie nalejeme do robota alebo do misy, pridáme cukor a vyšľaháme do tuha.


   
 5. Zmiešame mascarpone so šľahačkou a sušienkami – Do misy vyklopíme mascarpone a primiešame šľahačku a pár v rukách polámaných sušienok.


   
 6. Krém dáme na korpus - Pripravený krém dáme na korpus, uhladíme a dáme do chladničky. Zdobíme až hotovú tortu pred krájaním. V chladničke nechávame stuhnúť najlepšie cez noc, alebo aspoň 2 hodiny.


   
 7. Zdobíme – Ozdobiť tortu môžeme podľa vlastných predstáv, ak nám ostali sušienky, môžeme sušienkami alebo šľahačkou, ako ja ale aj pokojne čerstvým ovocím.

Dobrú chuť. Úvodný text sme pripravili aj s využitím openai.com. Vyskúšajte aj náš recept na tvarohový cheesecake s ovocím. Tu je aj náš recept na kinder cheesecake. Máme aj recept na hrnčekový Granko koláč.