Príloha zo zemiakov je svojou univerzálnosťou, výživovou hodnotou, chuťovou prispôsobivosťou a jednoduchosťou prípravy vynikajúcou voľbou pre takmer akékoľvek jedlo.

Príloha zo zemiakov

Zemiaky sú jedným z najobľúbenejších a najuniverzálnejších potravín po celom svete, a existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo by mali byť vašou prvou voľbou pri výbere prílohy. Tento skromný, ale všestranný druh zeleniny ponúka množstvo výhod, od výživovej hodnoty až po jednoduchosť prípravy, čím sa stáva ideálnym doplnkom k mnohým jedlám.

Jednou z najväčších predností zemiakov je ich úžasná univerzálnosť. Môžu byť pripravené mnohými spôsobmi - varením, pečením, opekaním, dusením, alebo aj ako pyré. Táto rozmanitosť znamená, že zemiaky môžu slúžiť ako príloha k širokému spektru jedál od tradičných až po moderné, od ľahkých po sýte.

Zemiaky sú tiež veľmi dostupné a cenovo dostupné. Sú dostupné po celý rok a ich cena je často nižšia ako u iných druhov zeleniny, čo ich robí výbornou voľbou pre každý rodinný rozpočet.

Aj napriek svojej skromnosti, zemiaky sú výživovou bombou. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, vitamínu B6 a draslíka. Obsahujú aj vlákninu, ktorá je dôležitá pre zdravie tráviaceho systému. Zemiaky sú navyše prirodzene bezlepkové, čo ich robí vhodnými aj pre ľudí s lepkovou intoleranciou.

 

Skvelé vlastnosti

Neutrálna chuť zemiakov je ako čisté plátno pre kuchárov, umožňujúci im experimentovať s rôznymi koreninami a omáčkami. Táto prispôsobivosť znamená, že zemiaky môžu byť ľahko zahrnuté do rôznych kulinárskych štýlov a chutí.

Zemiaky sú veľmi sýte, čo ich robí ideálnymi pre hlavné jedlá. Ich schopnosť uspokojiť hlad z nich robí praktickú voľbu pre rodinné večere, kde je potrebné nakŕmiť viac úst.

Jednoduchosť prípravy je ďalšou veľkou výhodou zemiakov. Väčšina zemiakových príloh nevyžaduje zložité kuchynské zručnosti alebo techniky, čo z nich robí ideálnu voľbu pre rýchle a jednoduché jedlá.

Zemiaky majú dlhú históriu vo svetovej kuchyni a sú základnou súčasťou mnohých národných a regionálnych kuchýň. Od tradičných európskych jedál až po moderné americké pokrmy, zemiaky sú všadeprítomné a všade obľúbené.

Či teda už plánujete rodinnú večeru, rýchly obed, alebo špeciálnu hostinu, zemiaky sú spoľahlivou a chutnou voľbou, ktorá nikdy nesklame. Vyskúšajte naše luxusné recepty na prílohu zo zemiakov.

Luxusné prílohy zo zemiakov

Dokonalá zemiaková kaša, tajomstvo ako pripraviť najlepšiu zemiakovú kašu. Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila recept ako pripraviť najlepšiu zemiakovú kašu.

Pripravte si fantastické pečené zemiaky v šupke podľa overeného receptu portálu Ženy v meste. Chuti pečených zemiakov v šupke neodoláte.

Najlepšie zemiakové placky podľa nášho receptu. Tradičná chuť chrumkavých zemiakových placiek z kuchyne Ženy v meste. Pravé zemiakové placky jednoducho a chutne.

Fučka je jedným z tradičných tzv. „sedliackych“ jedál, ktoré sú rýchle, lacné a veľmi sýte. Základ tvoria zemiaky a cibuľa na masti. Vyskúšajte recept od žien v meste.

Najlepšie šťuchané zemiaky s maslom, ktoré sú jednoznačne najobľúbenejšou prílohou. Výborne sa hodia k rezňom, k soté, k mäsku na prírodno a rôznym ďalším jedlám. Recept na šťuchané zemiaky je naozaj jednoduchý a takisto aj ich príprava. Neváhajte a pripravte si ich s kuchyňou portálu Chutné recepty.

Viedenský zemiakový šalát je klasický rakúsky recept, ktorý sa vyznačuje jednoduchosťou a výraznou chuťou. Vyskúšajte recept od žien v meste.

 

Zemiakový šalát nesmie chýbať na žiadnom vianočnom stole. Tu je overený recept na prípravu tradičného vianočného zemiakového šalátu podľa majonéhového receptu.

Pripraviť si doma chrumkavé zemiakové hranolky rozhodne stojí za to. Vychutnáte si ich dokonale napríklad s hamburgerom alebo len tak s trochou soli či majonézy alebo tatárskej omáčky.

Fantastické pečené zemiaky v rúre na papieri. Top recept so značkou Dobrá kuchyňa. Garantujeme, že si pochutíte.

Aj doma pripravená pečená zelenina na plechu je zdravé a ľahko stráviteľné jedlo. Nemusí z nej byť len príloha, využiť sa dá na mnoho spôsobov.