Nájsť tradičné slovenské recepty zo zemiakov zrejme nie je problém, poviete si. Ale čo pripraviť si niečo zaujímavé a zároveň tradičné so zemiakmi? 

Slovenské recepty zo zemiakov

Recepty zo zemiakov majú na Slovensku stále svoje výsadné postavenie. V rôznych formách sa u nás pripravujú vlastne pred každým sviatkom a rovnako aj v bežných dňoch. Staré slovenské recepty zo zemiakov nájdete určite v každej rodine.

Kapusta a zemiaky sú proste základom našej kuchyne. Nájdete ich od bryndzových halušiek v takmer nekonečnom množstve jedál, rovnako sú obľúbenou prílohou k mäsu, či zelenine. Pečené, ako zemiaková kaša, alebo varené, či ako hranolky. Jednoducho zemiakom sa nevyhne nikto, alebo len naozaj ťažko. A napokon aj prečo? Sú skvelé, lacné, dostupné, ľahko sa pestujú. Tu niekde je zrejme tajomstvo ich obľúbenosti.

Recepty na slovenské jedlá zo zemiakov

Naviac ak chcete schudnúť, určite pridajte zemiaky do svojho jedálnička. Nedajte sa odradiť tým, že sú v tomto smere veľmi podceňované.

Zemiaky totiž patria medzi najlepší lacný zdroj energie. Je to tým, že majú vysoký obsah nutrične hodnotných látok a takmer žiadny tuk. A majú aj nízku energetickú hodnotu. Ťažko povedať, či ku nám z Ameriky niekedy prišla lepšia potravina. Vyskúšajte aj naše recepty na rýchlu večeru zo zemiakov.

Vyskúšajte náš recept na domáce zemiakové hranolky.