Šťavnaté fašírky v rúre patria medzi základné recepty v slovenských domácnostiach. Pripravte si s nami toto relatívne jednoduché, ale veľmi chutné jedlo. Výborný obed už nemusíte hľadať.

Šťavnaté fašírky v rúre

Pripravte si s nami lahodné šťavnaté fašírky v rúre, ktoré sú skutočným synonymom pre chutný a sýty domáci obed.

Recept je veľmi flexibilný, čo umožňuje rôzne variácie a prispôsobenia podľa osobných preferencií. Môžete pridať rôzne druhy byliniek, korenín, zeleniny alebo dokonca syr pre rôzne chuťové kombinácie.

Šťavnaté fašírky pripravené v rúre možno podávať ako hlavné jedlo s rôznymi prílohami, ako sú zemiaková kaša, čerstvá zelenina, alebo ako súčasť studenej bufetovej tabule. Sú ideálne na každodenné obedy aj špeciálne príležitosti.

Ak by vám aj náhodou nejaké zostali, šťavnaté fašírky v rúre sa dajú ľahko uchovať v chladničke alebo zmraziť, čo umožňuje mať po ruke rýchle a chutné jedlo aj v hektických dňoch.

Ingrediencie

  • 2 kg mletého bravčového mäsa (1,5 kg zo stehna alebo pliecka + 0,5 kg bôčiku) - 1 PL soli - 1 KL čierneho mletého korenia - 4 krajce staršieho chleba, alebo iného pečiva - 8 vajec - 1 stredne veľká cibuľa - 6 strúčikov cesnaku - 100 g strúhanky (50 g do zmesi + zvyšok na obaľovanie) - bravčová masť na vymastenie plechu,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. Príprava zmesi: Chlieb namočte vo vode, vyžmýkajte a vložte do misky spolu s mletým mäsom.
  2. Pridanie korenia: Do misky pridajte vajíčka, soľ, čierne korenie, nastrúhanú cibuľu a pretlačený cesnak.
  3. Zahustenie zmesi: Pridajte 50 g strúhanky pre hutnejšiu konzistenciu mäsovej zmesi a dôkladne premiešajte.
  4. Formovanie a obaľovanie: Vytvarujte guľky, obaľte ich v zvyšnej strúhanke a uložte na vymastený plech.
  5. Pečenie: Fašírky pečte v predhriatej rúre na 180 °C približne hodinu do zlatista.

Nápady na vylepšenie

  • Pridajte bylinky: Pre intenzívnejšiu chuť pridajte do zmesi čerstvé alebo sušené bylinky, ako sú petržlen, tymián alebo majorán.
  • Zeleninová príchuť: Do mäsovej zmesi môžete pridať nastrúhanú mrkvu, cuketu alebo papriku pre zvýšenie šťavnatosti a nutričnej hodnoty fašírok.
  • Syrové prekvapenie: Do stredu každej fašírky môžete pridať kúsok tvrdého syra, ktorý sa pri pečení roztopí. Kôrová varianta: Pre kôrovú textúru môžete fašírky pred pečením obaliť v rozdrvených krekeroch alebo panko strúhanke.
  • Pikantná chuť: Pre pikantný nádych pridajte do zmesi trochu červenej papriky alebo niekoľko kvapiek chilli omáčky.

Tieto vylepšenia môžu obohatiť tradičný recept na fašírky a pridať novú dimenziu chutí a textúr, čím sa stane vaša večera ešte zaujímavejšou.

Videorecept