Najlepšie recepty z cukety: Rýchle, jednoduché a chutné jedlá, ktoré si zamilujete

Najlepšie recepty z cukety. Objavte rýchle, jednoduché a chutné recepty z cukety, vrátane zapekanej cukety, cuketových placiek, cuketovej polievky a ďalších. Ideálne pre letné varenie.

Výborná cuketa a recepty ako si ju doma pripraviť patria momentálne na Slovensku medzi tie najvyhľadávanejšie. Cuketové recepty ako napríklad zapekaná cuketa, nastrúhaná cuketa, cestoviny s cuketou, placky z cukety, alebo aj cuketová polievka. Máme pre vás všetky.

Najlepšie recepty z cukety

Cuketa je u nás veľmi obľúbená zelenina, ktorá patrí počas leta k tým najobľúbenejším na našich stoloch. Ľahko sa dá kúpiť na trhu, alebo dopestovať aj v záhradke pri dome a v kuchyni sa dá veľmi zaujímavo pripraviť.

Najlepšie recepty z cukety

Najlepšie recepty z cukety. Foto - Malgorzata Wojcieszynska

Rozhodli sme sa, že zoradíme na jednom mieste všetky naše recepty z cukety. Máme ich pomerne veľa a cuketa si to zaslúži.

Jednoducho a prehľadne tak nájdete na jednom mieste tie najlepšie recepty ako pripraviť túto obľúbenú zeleninu. Rovnako máme zoradené aj recepty na obed.

Vyskúšajte napríklad náš zdravý recept na skvelú polievku, alebo aj recept na fantastickú zapekanú s mozarellou, či recept na výborné placky s cuketou. A rovnako úžasne chutia aj cuketové fašírky, alebo krémové cuketové rizoto.

Preklikajte si naše cuketové recepty a vyberte si ten svoj nižšie. Napríklad tento recept na cuketový guláš, alebo tento na zapekanú cuketu so zemiakmi, šunkou a syrom. Alebo tento na cuketový koláč, či tento cuketový perník. Prípadne skúste recepty z cukety na webe chutnerecepty.sk. Skvele chutí aj plnená cuketa. Máme pre vás aj tento recept z cukety, ktorý valcuje internet.

Obed z cukety - Cestoviny s cuketou - Fit recepty z cukety - 15 receptov z cukety - Rýchle recepty z cukety

Cuketa a všetky recepty

 • Cuketa pôsobí pozitívne napríklad na odkyslenie organizmu, pomáha pri detoxikácii a odvodňuje, okrem množstva iného aj zlepšuje trávenie a má antibakteriálne účinky.
 • Cuketa tiež pôsobí upokojujúco, dobrou správou je, že posilňuje naše svaly a srdce. Cuketa je vhodná na konzumáciu aj pri cukrovke, dne, reume či problémoch s obličkami. Cuketa tiež zvyšuje imunitu organizmu, pomáha udržiavať štíhlu líniu a zlepšuje činnosť mozgu.
 • Okrem iného cuketa obsahuje: karotény, minerály ako horčík, vápnik, železo, draslík, fosfor, vitamíny A, B, C, vlákninu, približne 93,5% vody.

Aké sú rôzne spôsoby prípravy cukety?

 • Pečenie - Nakrájanú cuketu môžete pečiť v rúre so zeleninovým olejom, soľou a korením. Vzniknú tak chrumkavé a dochutené kúsky cukety.
 • Opekanie - Cuketu môžete opekať na panvici so zeleninovým olejom a pridať k nej bylinky a koreniny podľa chuti.
 • Grilovanie - Cuketu môžete grilovať na grile alebo na grilovej panvici. Vzniknú tak pekné čiarovanie a jemná aróma.
 • Plnenie - Vydlabanú cuketu môžete plniť rôznymi zmesami, ako je mäso, syr, zelenina a bylinky. Následne ju pečiete, kým je vnútro plnenia hotové.
 • Cuketové cestoviny - Cuketu môžete nakrájať na tenké pásiky a použiť ju ako náhradu za cestoviny v rôznych receptoch. Stačí ju krátko orestovať alebo variť, aby bola mäkká.
 • Cuketové placky - Zmiešajte nastrúhanú cuketu so vajcami, múkou a ďalšími prísadami a vytvorte zmes na placky. Túto zmes pečte na panvici a vytvorte chrumkavé placky.
 • Cuketová polievka - Cuketu môžete použiť na prípravu zeleninovej polievky. Nakrájajte ju na kocky a varíte ju spolu s ostatnými zeleninami a vývarom.
 • Ďalšie možnosti - Tieto sú len niektoré z mnohých spôsobov prípravy cukety. V závislosti na vašich preferenciách a kreativite môžete vytvoriť rôzne jedlá a kombinácie s touto všestrannou zeleninou. Tu sú aj naše rýchle recepty z cukety. Alebo vyskúšajte tento recept na chrumkavé cuketové placky. Skúste aj cuketu na masle.