Cuketa a najlepšie recepty, všetky recepty z cukety

Najlepšie recepty z cukety patria každé leto medzi tie najvyhľadávanejšie v slovenských domácnostiach. Zapekaná cuketa, nastrúhaná cuketa, cestoviny s cuketou, placky z cukety, cuketová polievka.

Výborná cuketa a recepty ako si ju doma pripraviť patria momentálne na Slovensku medzi tie najvyhľadávanejšie. Cuketové recepty ako napríklad zapekaná cuketa, nastrúhaná cuketa, cestoviny s cuketou, placky z cukety, alebo aj cuketová polievka. Máme pre vás všetky.

Cuketa a najlepšie recepty

Cuketa je u nás veľmi obľúbená zelenina, ktorá patrí počas leta k tým najobľúbenejším na našich stoloch. Ľahko sa dá kúpiť na trhu, alebo dopestovať aj v záhradke pri dome a v kuchyni sa dá veľmi zaujímavo pripraviť. 

Najlepšie recepty z cukety. Foto - Malgorzata Wojcieszynska

Rozhodli sme sa, že zoradíme na jednom mieste všetky naše recepty z cukety. Máme ich pomerne veľa a cuketa si to zaslúži.

Jednoducho a prehľadne tak nájdete na jednom mieste tie najlepšie recepty ako pripraviť túto obľúbenú zeleninu. Rovnako máme zoradené aj recepty na obed.

Vyskúšajte napríklad náš zdravý recept na skvelú polievku, alebo aj recept na fantastickú zapekanú s mozarellou, či recept na výborné placky s cukoetou. A rovnako úžasne chutia aj cuketové fašírky, alebo krémové cuketové rizoto.

Preklikajte si naše cuketové recepty a vyberte si ten svoj nižšie. Napríklad tento recept na cuketový guláš, alebo tento na zapekanú cuketu so zemiakmi, šunkou a syrom. Alebo tento na cuketový koláč, či tento cuketový perník. Prípadne skúste recepty z cukety na webe chutnérecepty.sk.

Obed z cuketyCestoviny s cuketou - Fit recepty z cukety - 15 receptov z cukety - Rýchle recepty z cukety

Cuketa a všetky recepty

  • Cuketa pôsobí pozitívne napríklad na na odkyslenie organizmu, pomáha pri detoxikácií a odvodňuje, okrem množstva iného aj zlepšuje trávenie, a má antibakteriálne účinky.
  • Cuketa tiež pôsobí upokojujúco, dobrou správou je že, posilňuje naše svaly a srdce. Cuketa je vhodná na konzumáciu aj pri cukrovke, dne, reume, či problémoch s obličkami. Cuketa aj zvyšuje imunitu organizmu, pomáha udržiavať štíhlu líniu, zlepšuje činnosť mozgu
  • Okrem iného cuketa obsahuje: karotény, minerály: horčík, vápnik, železo, draslík, fosfor, vitamíny A, B, C, vlákninu, približne 93,5% vody

Prečítajte si aj ďalšie články z webu Ženy v meste