Najlepšie recepty z cukety - zapekaná cuketa, cestoviny, placky, polievka

Výborné recepty z cukety patria každé leto medzi tie najvyhľadávanejšie v slovenských domácnostiach. Zapekaná cuketa, nastrúhaná cuketa, cestoviny s cuketou, placky z cukety, cuketová polievka.

Výborné recepty z cukety patria každé leto medzi tie najvyhľadávanejšie v slovenských domácnostiach. Zapekaná cuketa, nastrúhaná cuketa, cestoviny s cuketou, placky z cukety, cuketová polievka.

Recepty z cukety zapekaná nastrúhaná cestoviny placky

Recepty z cukety. Foto - Malgorzata WojcieszynskaCuketa je u nás veľmi obľúbená zelenina, ktorá patrí počas leta k tým najobľúbenejším na našich stoloch. Ľahko sa dá dopestovať aj v záchradke pri dome a v kuchyni sa dá veľmi zaujímavo pripraviť. 

Rozhodli sme sa, že zoradíme na jednom mieste všetky naše recepty z cukety. Máme ich pomerne veľa a cuketa si to zaslúži.

Jednoducho a prehľadne tak nájdete na jednom mieste tie najlepšie recepty ako pripraviť túto obľúbenú zeleninu.

Vyskúšajte napríklad náš zdravý recept na skvelú cuketovú polievku, alebo aj recept na fantastickú zapekanú cuketu s mozarellou, či recept na výborné cuketové placky.

Preklikajte si naše cuketové recepty a vyberte si ten svoj.

 

Cuketa recepty

Všetko o cukete

Nastrúhaná cuketa

Cuketa s cestovinou

Zapečená cuketa

Cuketová polievka

Recepty z cukety placky

Cuketa na panvici

Cuketa v rúre

Cuketový tatarák

 

  • Cuketa totiž pôsobí pozitívne napríklad na na odkyslenie organizmu, pomáha pri detoxikácií a odvodňuje, okrem množstva iného aj zlepšuje trávenie, a má antibakteriálne účinky.
  • Cuketa tiež pôsobí upokojujúco, dobrou správou je že, posilňuje naše svaly a srdce. Cuketa je vhodná na konzumáciu aj pri cukrovke, dne, reume, či problémoch s obličkami. Cuketa aj zvyšuje imunitu organizmu, pomáha udržiavať štíhlu líniu, zlepšuje činnosť mozgu
  • Okrem iného cuketa obsahuje: karotény, minerály: horčík, vápnik, železo, draslík, fosfor, vitamíny A, B, C, vlákninu, približne 93,5% vody